Coinbin prohlašuje úpadek

 

  Jihokorejská kryptoměnová burza  Coinbin je podle místních médií podrobena konkurznímu řízení po ztrátě asi 26 milionů dolarů.

  Coinbin je společnost, která převzala operace, majetek a klientskou knihu společnosti Youbit v březnu roku 2018 poté, co byla v důsledku nákladných útoků hackerů dospěla k bankrotu.

  “Připravujeme se k bankrotu kvůli nárůstu dluhu následkem zpronevěry zaměstnanců,” řekl prezident společnosti Coinbin Park Chan-kyu 20. února místním zpravodajům v kanceláři společnosti v Soulu. Tvrdil, že předchozí generální ředitel společnosti Youbit zanedbal povinnosti, když ztratil nebo odstranil klíče pro kryptografické peněženky patřící společnosti.

Huobi zavře australskou kancelář

  Australská pobočka singapurské burzy Huobi se jeví jako poslední oběť kryptografické zimy. Místní tým informoval australské klienty, že od 26. února 2019 jsou veškeré operace, včetně správy platformy a podpory zákazníků, převedeny na ústředí společnosti Huobi Global.

  Společnost se také rozhodla vzdát registrace AUSTRACu a jednoduše udržet výměnu v aktuálním formátu pouze pro kryptografie.

Ruská úřednice požádala o vydání Vinnika

 

Komisařka pro lidská práva Taťjana Moskalkova oficiálně požádala řecké ministerstvo spravedlnosti o vydání Alexandera Vinnika do Ruska. Informaci přinesla 25. února agentura TASS.

Vinnik, který pracoval pro již zaniklou krypto burzu BTC-e, je obviněn z praní špinavých peněz a podvodů ve výši 4 miliardy dolarů. Zatčen byl řeckou policií v červenci 2017 na základě příkazu ministerstva spravedlnosti USA.

V současné době se o jeho vydání přetahují Spojené státy, Francie a Rusko. Vydání do USA neprošlo a řecký Nejvyšší soud začal projednávat vydání do Francie. To by však podle právníků znamenalo deportaci do USA a doživotní trest.

Právě z těchto důvodů Vinnik zahájil hladovku.

Moskalkova měla Vinnika navštívit v řecké nemocnici, kde je hospitalizován díky jeho zhoršujícímu se zdravotnímu stavu. Od počátku hladovky v listopadu 2018 údajně ztratil až 30 procent své původní hmotnosti a je na pokraji smrti. Proto Moskalkova zaslala dopisy i předsedovi Mezinárodního výboru Červeného kříže, řeckému ministru zdravotnictví a veřejnému ochránci práv s žádostí o poskytnutí lékařské pomoci.

 

Nasdaq začne ponúkať BTC a ETH Indexy

 

  Burza Nasdaq začne ponúkať informácie v reálnom čase o dvoch nových indexoch viazaných na trh s kryptomenami – BTC a ETH. Oba indexy budú zahrnuté na existujúcej platforme indexov od 25. februára.

  Bitcoin Liquid Index (BLX) a Ethereum Liquid Index (ELX) budú poskytovať referenčnú sadzbu v reálnom čase za cenu 1 BTC a 1 ETH v USD, povedal Nasdaq v online vyhlásení zverejnenom 11. februára.

  Podľa vyhlásenia, BLX a ELX pracujú tak, že zachytávajú údaje z viacerých búrz, aby poskytli jednotnú cenu pre BTC a ETH, čo pomôže obchodníkom dostať sa do a von z danej pozície. Nasdaq tvrdí, že metodika bola overená nezávislými auditormi.

Krok vpred za adopciou

  Tento ťah spoločnosti Nasdaq je považovaný za kľúčový prvok na zavedenie kryptomien pre tradičných investorov na akciových trhoch na Wall Street. Táto burza sa už do kryptomien dostala skôr. Najprv publikovaním analytických správ o BTC a následne aj partnerstvom so spoločnosťou Vaneck, ktorá v minulom roku začala obchodovanie s futures na BTC.

  Nasdaq je druhým najväčším akciovým trhom na svete podľa kapitalizácie. Na prvom mieste je New York Stock Exchange. Na burze je zalistovaných viac ako 3 400 spoločností, ktoré sa môžu pochváliť celkovou trhovou hodnotou 10 biliónov dolárov.

  Očakáva sa, že kryptomeny by mohli profitovať z expanzívneho dosahu tejto burzy. Adopcia a prijatie od inštitucionálnych investorov, ktorí dominujú na trhu Nasdaq, sú niektorými považovaní za významný krok smerom k mainstreamingu virtuálnych mien, ako aj k zvyšovaniu úrovne ich prijatia.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account