Co je clipper a jak se proti němu bránit

 

  Clippery si našly cestu už i do mobilních zařízení, držitelé kryptoměn se musí mít před nimi na pozoru.

  Společnost ESET minulý týden oznámila, že odhalila první clipper v Google Play, tedy cílený na zařízení běžící na Androidu.

  Clipper funguje jednoduchým způsobem, je to záškodnický software, který když kopírujete veřejný klíč kryptoměnového účtu, na který chcete poslat peníze, zamění ho za jiný.

  Veřejné klíče (obdoba čísla účtu) jsou desítky znaků dlouhé řetězce, proto je uživatelé obvykle nepřepisují ručně, ale kopírují a vkládají do aplikace peněženky, když chtějí někomu poslat kryptoměnu.

  Clipper zajistí, že sice zkopírujete veřejný klíč, který chcete, ale až budete text vkládat do peněženky, podstrčí jiný veřejný klíč, který je adresou účtu záškodníků. Když transakci provedete, pošlete peníze ne tam, kam jste chtěli, ale záškodníkům. Clippery existují už relativně dlouhou dobu a je relativně snadné se jim bránit.

  Když kopírujete veřejný klíč, abyste někam poslali kryptoměnu, stačí se po vložení ujistit, že několik prvních a posledních znaků klíče odpovídá zdroji. Útočníci totiž nemůžou za běhu generovat veřejné klíče podobné těm, které kopírujete, takže jimi podstrčený klíč bude vždy velmi odlišný. Proto stačí kontrolovat jen pár znaků na začátku a konci.

  Pokud zjistíte, že při kopírování veřejného klíče a jeho vkládání došlo k jeho změně, kryptoměnu nikam neposílejte a své zařízení si vyčistěte pomocí antivirového programu.

BTC překročí 350 tisíc transakcí za den

 

  Průměrný počet denních transakcí na bloku Bitcoin Core se od poloviny roku 2018 neustále zvyšuje a nedávno překonal 350 000. Vzhledem k tomu, že společnost Lightning Network uskutečnila malý, ale rostoucí počet transakcí offchain, spolu s vrstvou Liquid, Blockstream, by skutečný počet transakcí onchain byl stále ještě vyšší.

  Použití sítě nemusí nutně korelovat s cenou a běžné blokové řetězce vidí trvalý růst transakcí, zatímco cena zůstává stagnována. Pro veškeré použití, které je v řetězci BTC svědky, zůstává zachováno v teritoriu 3 400 – 3 700 dolarů. Pohled na objem obchodování ukazuje, že v minulých měsících nebyl zaznamenán žádný nárůst. Rok 2019 začal tlumeně, s výměnou za každý den v průměru 50 000 BTC, kdy se denně obchodovalo s několika stovkami tisíců bitů.

Poplatky za BTC zůstávají nízké

  O poplatcích za BTC se měsíce nemluvilo. Transakce BTC může být v současné době provedena za přibližně 0,25 USD. Zatímco je téměř 50x vyšší než průměrný poplatek BCH, je stále dostatečně nízký, aby většinu uživatelů sítě udržel.

  Uživatelé BTC by se však neměli spoléhat na poplatky, které zůstanou trvale nízké. Jak ukazují údaje společnosti Coinmetrics z let 2017-18, průměrné transakční poplatky BTC mají tendenci zaostávat za průměrným počtem transakcí. Jinými slovy, je možné, že zvyšující se počet denních transakcí společnosti BTC by mohl vést k nárůstu poplatků.

  Bez ohledu na to, jakým směrem trh BTC vydá, trvalé používání protokolu pro jeho původní účel – zasílání elektronických peněz P2P – je dobré pro budoucí přijetí a stanovení cen. V kombinaci s probíhajícími vývojovými pracemi, které probíhají v zákulisí a které usnadňují uživatelům posílat a přijímat bitcoin s důvěrou, znamená, že další fáze růstu může být založena na udržitelnějších základních faktorech, než na spekulativní mánii.

Co je Crypto & Mining Investments – těžba, akcie

 

  Česká společnost Crypto & Mining Investments nabízí zájemcům investování nejen do kryptoměn. Jejich portfolio je diverzifikováno jak mezi kryptoměny, tak akcie, a dokonce i těžbu kryptoměn.

  Možná si říkáte, jak může být společnost zisková, když cena za těžbu Bitcoinu je nyní vyšší než jeho tržní hodnota. Důvodem je fixní cena energie, kterou má společnost zajištěnou se svým dodavatelem.

  Díky tomu může Crypto & Mining Investments generovat stále zajímavé zisky, i když cena Bitcoinu nedosahuje zdaleka takové sumy, jako tomu bylo o rok nazpět.

Portfolio – kryptoměny, akcie, těžba kryptoměn (mining)

  V současné době spravuje společnost aktiva v celkové hodnotě přes 50 milionů dolarů. Co se týče jejich kryptoměnového portfolia, tak největší zastoupení tvoří Bitcoin, Ethereum, NEO, Litecoin, Ripple a Siacoin.

  Pokud jste ještě nikdy neslyšeli o kryptoměně siacoin, jedná se o projekt v oblasti zálohování svých dat neboli „cloud storage.“ Podobně jako iCloud nebo Google Drive nabízí zálohování souborů, Siacoin pracuje na platformě Blockchain, díky čemu uskladní data mnohem levněji a efektivněji.

  CEO společnosti je Juraj Krúpa, který je zároveň portfolio manažerem ve skupině Krupa Global Investments. Ten je i nadále velice optimistický v otázce budoucnosti kryptoměn:

  „Myslím, že bude přirozené, že budeme kdekoliv platit BTC nebo LTC stejně tak, jako dnes platíme kreditní kartou.“

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account