Co čeká Bitcoin a kryptoměnové směnárny

 

 Rok 2018 nebyl pro nikoho na kryptoměnovém trhu jednoduchým rokem. Kdo celou situaci odskákal nejvíc? Velké směnárny.

 Hlavní profit získávají směnárny z poplatků za výběr a uskutečňování obchodů. Stagnující trh plný nekvalitních projektů vyvolat u nejednoho z nás velmi nepříjemné pocity, které vedly k nižší obchodní aktivitě.

Dnes shrnu v tomto článku trendy, kterými si směnárny prochází v roce 2019.

1. Větší a tvrdší konkurence

 Jako první je potřeba zmínit zvyšující se konkurenční prostředí, ve kterém se kryptoměnové směnárny nacházejí. Mnoho zpráv hovoří o bankrotech malých směnáren. Za všechny zmíním anglickou Cubits a ukrajinskou Liqui. Nicméně takových bankrotů využívají velcí finanční giganti, kteří následně kupují platformy pod cenou a vrací je zpátky na trh. Japonská směnárna Zaif, která nemohla pokrýt 60 milionů dolarů z hacku, byla koupena společností Fisco za pouhých 44 milionů. Coincheck jen za 34 milionů dolarů. A kupující? Bývalý ředitel gigantu Goldman Sachs.

2. Aktivní lokalizace

 Tento bod s konkurenceschopností velmi souvisí. Huobi vstupuje na ruský trh, EXMO turecký trh s podporou pro tureckou lyru. Největší směnárna Binance vstupuje do Malty, Singapuru, Jižní Koree a Lichtenštejnska.  Coinbase otevírá kanceláře v Evropě.

3. Bitcoin ETF

 Ačkoliv je každý už značně unaven z neustálých předpovědí Bitcoin ETF, jedná se o asi největší zprávu, která nás může v roce 2019 čekat. Všichni známe písničku, která opakuje, že ETF dá možnost velkým hráčům ke vstupu na trh.

Pro účel tohoto článku bych proto rád zmínil další projekt z Wall Street – platformu ErisX. Ta nabídne obchod s fyzickými futures nejen pro Bitcoin, ale také pro Ethereum, Bitcoin Cash a Litecoin.

4. Striktní pravidla jednotlivých států

 Někdo by mohl namítat, že důsledná kontrola státem je přesně to, proti čemu chtějí kryptoměny bojovat. Ano. Ale i tak bude hrát pro trh největší roli právě jeho regulace.

Jako příklad uvedu Jižní Koreu. V té prošlo státní kontrolou úřadu pro obchod pouze 7 směnáren z 38. Korea si čím dál tím více ve světle nedávných událostí, kdy představitelé směnárny Komid navyšovaly uměle objem své směnárny o 45 milionů amerických dolarů, uvědomuje, že kontrola na trhu s kryptoměnami je nutností.

5. Pojištění majetku a zvýšení bezpečnosti

 Díry v zabezpečení směnáren daly hackerům možnost ukrást přes 850 milionů amerických dolarů jen během roku 2018. A to počítám pro účel článku jen 10 největších úniků.

 Coinbase nedávno potvrdila, že přemístí 5 miliard dolarů v kryptoměnách do modernějších zařízení. Binance uzavřela strategické partnerství s bezpečnostní firmou CertiK. K tomu vytvořila směnárna fondSAFU, ze kterého se mají financovat případné oběti hacku platformy.

 

Coinbase přidává XML

 

 V relativně krátkém sledu přidala americká kryptoměnová burza podporu další kryptoměny, po XRP je to XLM.

 U Coinbase si zřejmě uvědomili, že potřebují mít širokou nabídku kryptoměn, aby uspokojili co nejširší okruh zákazníků. Nedávno zveřejněných seznam zvažovaných kryptoměn se tak začíná proměňovat v reálné obchodní páry na burze.

 Nejnovějším přírůstkem je XLM. Coinbase Pro oznámila jeho zalistování včera, což vyvolalo okamžitý růst ceny.

 Jak se ale ukázalo na příkladu XRP a dříve přidaných kryptoměn, efekt Coinbase bývá jen velmi krátkodobý, cena se většinou rychle vrátí na původní úroveň. Je tedy pravděpodobné, že i XLM brzy vymaže zisky způsobené oznámením Coinbase.

 

Tether priznáva, že nieje stoprocentně krytý

 

 Jeden užívateľ redditu zverejnil oficiálne vyhlásenie, ktoré vydal Tether. Z toho vyplýva, že USDT nie je oficiálne 100% krytý USD – dodal užívateľ na reddite. Máme tu síce kryptomeny, no vraciame sa teda späť do doby, kedy musíme s neistotou dôverovať tretím stranám?

 Príspevok z redditu ukazuje citáciu z oznámenia Tetheru a uvádza, že predtým bol USDT podporený rezervami Tetheru. To znamená peňažné ekvivalenty, tradičné aktíva a zisky z pôžičiek USDT tretím stranám.  Významný pozorovateľ kryptografie a expert Joseph Young zdieľal tento príspevok na Twitteri a komentoval ho, že Tetherteraz dlhuje vysvetlenie svojej komunite.

 Tether bol vždy podozrivý z “unfair-play”, najmä potom, čo vyšlo najavo, že zmenáreň Bitfinex a Tether Ltd majú rovnaký manažérsky tím a tiež tých istých bankových partnerov. Obajvili sa aj správy, že Bitcoin ATH v decembri 2017 bol do značnej miery ovplyvnený obchodmi USDT voči BTC.

 Nedávno mali analytici Bloomberg News možnosť vidieť bankovú dokumentáciu Tetheru na určité obdobie v minulosti a potvrdili, že vtedy (myslíme zimu 2018 a jeseň 2017) Tether mal v USD dosť peňazí na bankových účtoch, aby plne pokryli tokeny USDT.

 Nedávno sa dokonca oznámilo spojenie Tetheru s Tronom, aby vytvorili ďalší Tron-based stable coin. Obaja, Tron Foundation aj Tether Ltd boli spokojní s touto spoluprácou, sľubujúc, že ​​bude prínosom pre krypto komunitu a priemysel ako celok.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account