Poukázky BTC za 50, 100 a 250 eur

 

   Nejméně 24 obchodů s tabákem v Paříži, začalo prodávat bitcoinové kupony. Prodejny obdržely regulační schválení prodeje kuponů koncem loňského roku. Více než 6 500 prodejen cigaret a tabáku, což představuje zhruba čtvrtinu registrovaných ve Francii předpokldá, že začnou nabízet kupóny BTC do února.

   Podle zprávy agentury Reuters, zveřejněné včera, francouzská skupina finančních technologií Keplerk, podporuje prodej alkoholických nápojů v obchodech s tabákem. V roce 2018 dosáhla společnost dohody s místním poskytovatelem platebních softwarů, který majitelům 24 obchodů umožnil prodávat kupóny BTC. Ty mohou být vykoupeny z peněženky na internetových stránkách společnosti Keplerk.

   V současné době je možné koupit BTC za 50, 100 a 250 eur (43, 86 a 250 dolarů). Kupující získá poukázku (kupon), obsahující alfanumerický kód a QR kód. Poté musí navštívit webovou stránku společnosti Keplerk, aby převedli své poukázky na bitcoiny nebo ethereum. Keplerk získá za každý prodaný kupon provizi sedm procent a 1,25% nachává prodejně.

  Adil Zakhar, spoluzakladatel Keplerku, uvedl: “Někteří lidé věří místnímu majiteli prodejny tabáku více, než nějakému vzdálenému anonymnímu webu”.

   Tabákové obchody prodávají různé výrobky včetně doutníků, cigaret a losů. Několik z 24 000 francouzských licencovaných tabákových obchodů se přestěhovalo do nových oblastí, jako jsou předplacené kreditní karty, kredity za mobilní telefony a služby převodu peněz, které kompenzují pokles výnosů z prodeje tabáku.

   V loňském roce francouzský orgán pro dohled nad finančním trhem a řešení krize (ACPR), jednotka centrální banky země, pověřená sledováním finančních transakcí s bankami a pojišťovnami, oficiálně pověřila Federaci obchodů s tabákovými výrobky, aby začaly prodávat bitcoin na počátku roku 2019.

   Reuters citoval 45letého muže, který se stal jedním z prvních kupujících kupon BTC: “Používám bitcoiny, abych koupil nějaký počítačový materiál na internetu a zbytek mám na spekulace….” řekl, poté, co utratil 150 eur za kupony.

Bitcoin až na Měsíc nebo až na nulu

 

  Zakladatel hedgeového fondu Miller Value Partners, Bill Miller, se pro zpravodajský kanál CNBC rozpovídal na adresu kryptoměny bitcoin. Podle jeho názoru může Bitcoin dosáhnout vysoké tržní hodnoty, stejně jako může, v horším případě, klesnout až k nule.

  „Líbí se mi kryptoměna bitcoin, protože nekoreluje (nejde ruku v ruce) s trhem cenných papírů. […] Rozhodně má potenciál vyšplhat se cenou až na Měsíc, stejně jako může klesnout na samé dno,“ říká v rozhovoru pro CNBC.

  Miller je v tuto chvíli dle svých slov pouhým pozorovatelem vývoje Bitcoinu, nikoli zarytým investorem. Nicméně je dobře známo, že na konci roku 2017 investoval skrze svůj fond asi 1 miliardu dolarů právě do Bitcoinu. Avšak, krátce na to s příchozí korekcí od své investice odstoupil.

  Každopádně je Miller i nadále zaujatý kryptoměnou bitcoin a považuje ji za „zajímavý technologický experiment.“ Díky tomu, že nekoreluje přímo s akciovými trhy, vytváří dobrou alternativu pro diversifikaci investičního portfolia.

  „Bitcoin byl na špici v prosinci 2017 a akciové trhy byly na svém vrcholu v lednu následujícího roku. Po několika týdenním poklesu se vrátil býčí trend, který trval až do září. Po celou tu dobu šla cena Bitcoinu dolů, takže není možné vidět vzájemnou souvislost s pohybem akciových trhů.”

  Cena Bitcoinu za poslední tři týdny vzrostla asi o 20%. V nadcházejících týdnech se dozvíme, zda vydrží stoupající tendence této kryptoměny.

Téměř 20 000 transakcí za sekundu

   Technolog a výzkumník Joannes Vermorel oznámil vydání nového projektu nazvaného Cash-DB. Podle inženýra je Cash-DB vysoce výkonným protokolem pro ukládání dat v síti UTXO.

   Zástupci společnosti Bitcoin Cash (BCH) byli překvapeni, že výzkumný pracovník a vývojář Joannes Vermorel odhalí nový projekt nazvaný Cash-DB pro síť BCH. News.Bitcoin.com informoval o jeho práci už v minulosti, kdy byl projekt Terab sponzorován Coingeekem a Nchainem. Cash-DB je částí projektu Terab, jehož cílem je zlepšit výkon BCH a optimalizovat back-end úložiště pro soubor UTXO Bitcoin Cash. Z hlediska společnosti Vermorel může protokol, efektivně měnit velikost blockchainů.

   “S jednou kartou Intel Optane 900P může Cash-DB zpracovávat téměř 20 000 transakcí za sekundu, což znamená, že 1GB Bitcoin může být zpracován za 3 min 30,” tvrdí blogger. “Cash-DB, ve své současné podobě, je již dostatečně škálovatelný pro zpracování gigabajtových blockchainů na špičkové kapacitě sítě.”

   Podle tvůrce Cash-DB může pomoci jen jedné části škálovatelnosti, které BCH síť čelí. Propustnost Cash-DB je stále příliš nízká, říká Vermorel. Ale vývojář říká, že ve srovnání s tempem transakcí Visa by “prozatím stačilo.”

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account