Hackeři začali používat viry pro těžbu kryptoměn dvakrát méně

 

 

Počet případů kybernetických útoků s využitím virů pro těžbu kryptoměn se v roce 2018 téměř snížil na polovinu. V prvních měsících roku se tyto útoky podílely na celkovém počtu počítačových trestných činů v 27 %, na konci roku se toto číslo snížilo na 13 %. Kommersant to uvádí s odkazem na zprávu pozitivních technologií.

Analytici společnosti vysvětlují toto chování hackerů pádem krypto měnového kurzu. Se současným kurzem se útoky stávají méně ziskovými a nemohou přinést dostatečné příjmy, takže hackeři aktivněji využívají sociální inženýrství, na rozdíl od roku 2017, kdy byly takové útoky mimořádně běžné. Při zachování negativního trendu na trhu bude úroveň útoků za účelem skryté těžby nebo útoků na těžaře tento rok i nadále klesat, předpovídají experti.

Zároveň se zvyšuje celkový počet kybernetických útoků. V roce 2018 byly oproti roku 2017 o čtvrtinu vyšší. Důvodem je role sociálního inženýrství, která v útocích na organizace i jednotlivce roste. Na konci roku 2017 činil podíl útoků s využitím sociálního inženýrství pouze 11%, v roce se toto číslo zvýšilo téměř trojnásobně – na 31%. V roce 2019 bude tento trend pokračovat, říkají odborníci.

Podle specialistů je důvodem popularity sociálního inženýrství nedostatečná úroveň počítačové gramotnosti: velký počet občanů stále nepoužívá antivir pro internet a smartphony. Tato kategorie lidí se ukazuje jako velmi zranitelná vůči útočníkům, když začíná provádět první kroky v síti.

V současné době stále více uživatelů instaluje software z oficiálních stránek nebo aplikací. Důkazem toho je výzkum “Kaspersky Lab”. V reakci na to však hackeři vkládají škodlivé kódy do programů v oficiálních obchodech, což vede k infekci počítačů a smartphonů uživatelů.

Nejběžnější zdroje virových útoků jsou aplikace obchodů, internetové zdroje a e-mail. Nárůst počítačové kriminality je způsoben tím, že malware je stále více přístupný. Podle studie Positive Technologies budou útočníci brzy kupovat hotové viry a nebudou muset programovat své vlastní.

 

Český General Bytes je druhý největší

 

 Česká firma General Bytes je druhým největším výrobcem  kryptoměnových bankomatů na světě s podílem na trhu 30.6 procenta.

 Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnil server Coinfox.info s odvoláním na údaje od Coin ATM Radar. Podle zprávy je nyní na světě více než 4 100 bankomatů poskytujících služby pro nákup a prodej Bitcoinů a dalších kryptoměn.

 Navzdory poklesu trhu s kryptoměnami se počet těchto bankomatů za rok více než zdvojnásobil. Loni na počátku prosince bylo podle Coin ATM Radar v provozu jen 1,893 bankomatů. Každý den se ve světě instaluje sedm nových strojů.

 Téměř tři čtvrtiny bankomatů se nachází v Severní Americe. Lídrem jsou Spojené státy, kde je zhruba 2,300 strojů, tedy více než polovina všech kryptoměnových bankomatů na světě. Dalších 620 jich je v Kanadě. Na třetím místě je Rakousko s 263 bankomaty. Rakousku se podařilo z třetí pozice sesadit Británii.

 V České republice je podle údajů Coin ATM Radar celkem 65 kryptoměnových bankomatů. Nejvíce jich je v Praze, celkem 40.

 Největším výrobcem kryptoměnových bankomatů je firma Genesis Coin se sídlem v Portoriku. Její podíl na trhu je 31.8 procenta. Třetí je pak americká firma Lamassu s podílem 10.7 procenta.

 

Deriváty zaměřené na institucionální investory

 Xena je derivát původně dostupný od 28. února v beta verzi pro omezený počet uživatelů. Nyní, od úterý od úterý 12 března je otevřený veřejnosti. V prohlášení  generálního ředitele Xeny, Antona Kravchenka, vývoj trhu derivátů byl zaměřen na institucionální investory.

 “To je významný krok pro celý trh kryptoměnových služeb, s ohledem na důležitost gramového tokenu a jeho potenciální hodnoty, jako aktiva pro obchodování s deriváty,” řekl Kravchenko. „Je to poprvé, co na trhu kryptoměn se smlouvy používaly nejen ke spekulaci na změny sazeb, ale také na snížení rizik,“ dodal.

Telegram je miliardový ICO

 Projekt Telegramu TON blockchain se stal jedním z nejúspěšnějších počátečních nabídek kryptoměn v roce 2018 poté, co od soukromých investorů získal 1,7 miliardy dolarů. 

 Později byl veřejný prodej pozastaven. Xena nyní účtuje své gramové Listed Perpetuals jako příležitost pro „ty, kteří budou chtít investovat a získávat dividendy z potenciálního zvýšení sazeb“ prostřednictvím obchodování na burze. Současně stávající držitelé gramů budou schopni zajistit své investice proti případným poklesům směnných kurzů.

 Předtím, než byly spuštěny gramové deriváty, vydala Xena deriváty známé jako Xena Listed Perpetuals, navržené se zaměřením na trh s krypto měnami. Později se předpokládá, že budou ve fiat měně a sníží riziko ztráty měnové volatility BTC / fiat.

 

 

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account