Bitcoin překonal Paypal v ročním objemu

 

 Roční objem Bitcoin transakcí překonal podruhé za dva roky službu Paypal. Jedná se o neuvěřitelných 1.3 bilionů dolarů. Ve stejný čas měl Paypal objem, “jen”, 578 miliard $ platebních transakcích. Podle analytické společnost Diar, krypto sektor v roce 2018 zaznamenal rekordní objem posílaných transakcí.

Nárůst v roce 2019

  V roce 2018 Světová Banka uvedla, že platební transakce čeká daleko větší objem v následujícím roce. Zejména proto, že investiční instituce mají přenést část svého portfolia do krypto trhu.

  Další jev, který tomu přispěje, je spuštění regulované burzy Bakkt. Za zmínku také stojí dlouho očekávané schválení Bitcoin ETF od Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států amerických.

  Bitcoin se tak dostává na pozici přímo za Chilské Peso a současně docílil 6x více transakčních objemů, než Bulharský Lev. Nicméně vítězem je nadále společnost Visa, která má platební objem více než $10 bilionů dolarů.

  Problém u Bitcoinu nastává v omezeném počtu transakcí za sekundu.  Visa, Mastercard a další lídři v odvětví mají daleko větší TPS. Bitcoin má velikost bloku omezen na 1MB což znamená, že zvládne 7 tps, zatímco  Visa nebo Paypal zvládají od 115 do 2000 transakcí za sekundu (tps – transactions per second).

Propojení Bakkt a Starbucks

  Bakkt je vyjímečný proto, že je přímo založen od zakladatelů Newyorksé burzy a bude splňovat aktuální regulace. Nicméně na projektu Bakkt nyní spolupracují další dva technologičtí a retailoví giganti. Jedná se o Starbucks a Microsoft.

Starbucks odkoupila značnou část podílu ve společnosti Bakkt a právě proto se Bitcoin stane platební měnou pro nákup/prodej všech produktů ve Starbucks.

  Dále Starbucks spolupracuje se společností Microsoft, která poskytne cloudový systém. Díky tomuto systému uživatelé v obchodech mohou jejich digitální aktiva (zejména Bticoin) konvertovat zpět na USD.

  Bude velmi zajímavé, pokud se tento produkt spustí globálně pro více než 28 000 poboček samotné společnosti Starbucks.

Zdroj: https://www.kurzy.cz

 

Regulace nabídky kryptoměn v Izraeli

 

 Izraelský výbor pro cenné papíry (ISA), který má za úkol prověřit regulaci nabídek kryptoměn, dnes předložil své konečné doporučení. Zahrnuje možnost vytvoření specializované platformy pro obchodování s digitálními aktivy.

 Výbor pro kontrolu a regulaci vydávání kryptoměn byl zřízen v srpnu roku 2017, aby zvážil použitelnost místního práva cenných papírů na počáteční nabídky měn (ICO). Výbor byl požádán, aby tyto projekty studoval a charakterizoval, připravil komparativní přezkum práva v různých zemích po celém světě a doporučil návrh regulační politiky v oblastech souvisejících s cennými papíry. To se mělo uskutečnit při vyvažování povzbuzení technologických inovací s povinností chránit zájem investující veřejnosti.

 V březnu 2018 výbor zveřejnil průběžnou zprávu pro veřejnou debatu a od té doby uspořádal řadu setkání s průmyslovými a akademickými představiteli, aby objasnil problémy, které vznikly. V závěrečné zprávě bylo uvedeno, že od zveřejnění průběžné zprávy se v této oblasti uskutečnilo mnoho změn. 

 Nejvýznamnějším trendem v tomto kontextu je výrazný pokles mezinárodních organizací spojených národů ve srovnání s počátkem roku 2018. Vysvětlil, že získávání finančních prostředků v této oblasti na západních trzích v současné době provádí převážně důmyslní investoři, vydáváním krypto aktiv, obsažených v definici nabídky “Token zabezpečení” (STO), v souladu s příslušnými předpisy.

 Závěrečná zpráva obsahuje několik hlavních doporučení. Prvním je uplatňování zákona o cenných papírech na vydávání kryptografických aktiv, přičemž se přizpůsobuje vhodnost požadavků na zveřejňování na jedinečné charakteristiky činností těchto projektů. Druhým doporučením je použití regulačního rámce pro pískování, aby mohl ISA získat zkušenosti v této oblasti a doprovázet podnikatele v tomto formátu.

 

Bitcoin se točí ve čtyřletém cyklu

 

 Bitcoin zastavil půlroční období poklesu a únor zakončil s meziměsíčním ziskem 11 procent. Vývoj budí optimismus hlavně u těch investorů, kteří mají slabost pro grafy. Podle některých z nich může kryptoměna překonat úrovně z konce roku 2017. Ve vývoji její hodnoty totiž vysledovali pozoruhodné vzorce.

 Nejznámější virtuální měna se pomalu zotavuje (aktuálně se obchoduje za necelých 3 800 dolarů) a možná zahajuje útok na další rekordní hodnotu. Tento předpoklad podporuje graf, který zveřejnila společnost Canaccord Genuity Capital Markets (CGCM).

 Graf zobrazuje zjevnou podobnost ve vývoji hodnoty bitcoinu v letech 2011-2015 a v letech 2015-2019. Pokud trend vytrvá, mohou se ti, kteří nepodlehli panice a oslabujícího aktiva se nezbavili, těšit, že z nich zase budou „virtuální boháči“, uvádí web MarketWatch.

 „Pokud bude bitcoin kopírovat vývoj z let 2011 až 2017, dá se říci, že zhruba nyní se nachází na dně a brzy začne šplhat k výšinám. Rekordní hodnoty 20 tisíc dolarů by mohl teoreticky dosáhnout v březnu 2021,“ napsali Michael Graham a Scott Suh z CGCM.

  Bitcoin „krouží“ ve čtyřletém cyklu, také odměna pro těžaře za jeden blok ověřených transakcí se každé čtyři roky snižuje na polovinu. Dochází k tomu po ověření 210 tisíc bloků, což trvá právě zhruba čtyři roky. Nejprve odměna dosahovala 50 bitcoinů, nyní je to 12,5 bitcoinu.

 „Ačkoli se nacházíme v jiné situaci než před čtyřmi lety, pozorujeme několik hmatatelných argumentů hovořících pro růst ceny bitcoinu v roce 2019,“ uvedli Graham a Suh. Zmínili přitom zlepšení ve schopnosti zpracovávat rychleji více transakcí, růst na rozvíjejících se trzích či nová institucionální řešení společnosti Fidelity Digital Assets.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account