Společnost za hardwarovými peněženkami Ledger oznámila, že uživatelé modelu Nano S se nyní mohou připojit do svých Binance DEX peněženek. Privátní klíče zabezpečí třetí strana. Zpráva přišla jen několik hodin poté, co Binance oznámila start svého Testnetu DEX – decentralizované směnárny. Ledger to oznámil ve svém příspěvku na sociální síťi Twitter.

“Jsme nadšeni z oznámení, že Ledger je podporován na Binance DEX Testnet! Nyní můžete nainstalovat aplikaci Binance Chain skrze Ledger Live a připojit se na testnet decentralizovanou směnárnu s Ledger Nano S.”

Ledger@Ledger

We’re thrilled to announce that Ledger is supported on the @Binance_DEX Testnet! You can now install the @binance Chain app through Ledger Live (Developer Mode) to access the decentralized exchange testnet with the Ledger Nano S.

Read more here: https://www.ledger.fr/2019/02/20/ledger-supported-on-the-binance-decentralized-exchange-dex-testnet/ 

Další vrstva zabezpečení

Bezpečnost uživatelských privátních klíčů byla vždy nejdůležitější součástí držení digitálních aktiv. Pokud obchodníci mají své prostředky na obchodních platformách, dávají kontrolu nad svými privátními klíči jednotlivým směnárnám. To mnoho uživatelů nepovažuje za vhodné řešení.

Během éry kryptoměn, hlavně v minulém roce, se objevily řady případů, kdy hackeři pronikli přes zabezpečení velkých směnáren. Tím se dostali k velkému počtu uživatelských zdrojů.

Až nyní se Binance rozhodla pro dohodu s výrobce Ledger, aby umožňila vlastníkům Ledger Nano S využít směnárny DEX i skrze hardwarovou peněženku. Samozřejmě je potřeba zmínit, že směnárna Binance DEX je teprve ve zkušebním období a jedná se o čerstvou záležitost, která není v době psaní článku starší než 24 hodin.

Pokud vlastníte peněženku Nano S a rádi byste ji připojili ke svému účtu na směnárně, platforma vydala rozsáhlý návod, jak na to. Najít ho můžete zde.

Uživatelé a “recovery codes”

“Recovery codes” je řetězec náhodných slov, který v případě ztráty privátních klíčů umožní přístup k financím. Je velmi důležité si při práci s DEX napsat tyto slova ideálně na papír. Jelikož uživatelé nové směnárny DEX budou mít ke svým klíčům přístup, v případě jejich ztráty stojí veškerá odpovědnost na straně jednotlivých obchodníků.

Pokud se tento řetězec slov ztratí také, nebo si uživatel jednoduše nevytvoří zálohu, nikdo včetně Binance nebude schopen uživateli jeho prostředky vrátit.

 

Kryptomeny: Niekto zaplatil za transakciu 2100 ETH!

Chyba vývojárov? Aktuálne najdrahší poplatok za prevod kryptomeny v histórii sa vykonal v sieti Ethereum. Štyri transakcie, ktoré zaznamenali prevod zhruba 19 USD, respektíve menej ako 0,15 Etherea mali poplatok za transakciu vo výške 454 500 USD. Pri prvej transakcii zo štyroch bolo odoslaných 0,01 ETH (1,47 USD) a transakčný poplatok bol na úrovni 210 ETH (približne 30 850 USD). Nasledujúce dve transakcie zaznamenali dvojnásobný poplatok. Teda dva krát po 420 Etherea.  Posledná transakcia mala cenu neuveriteľných 2100 ETH (308,553 dolárov), pričom obsahom bolo len 0,1 ETH za 14,69 dolárov.

Zatiaľ nie je známe, komu peňaženka patrí. Peňaženka však naďalej zaznamenáva veľa aktivít zahŕňajúcich malé transakcie. Vzhľadom na postup medzi transakčnými poplatkami a dobami v rámci transakcie je zrejmé, že by táto peňaženka mohla patriť jednému z vývojárov Etherea. Tomu sa zrejme nepodarilo vykonať správne testovanie decentralizovaných aplikačných kódov ETH predtým, než mu umožní interakciu s hlavnou sieťou.

Červená pre dApps

V prípade, že je to tak, ostatné dApps v sieti Ethereum by mali vykonať riadne kontroly pred uvoľnením svojich aplikácií na Mainnet. Medzitým najnovší vývoj tiež vyvoláva pochybnosti o tom, či projekty s nízkym rozpočtom by sa mali stavať na sieti Ethereum. Prípadne sa uspokojiť s inými konkurenčnými platformami ako je napríklad TRON.

Vynaloženie viac ako 450 000 USD na transakčné poplatky by znamenalo výrazný problém pre tieto druhy projektov. Pokiaľ nebude stanovený plán kompenzácií, zvolenie inej siete sa javí ako jediná možnosť na zmiernenie rizika.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account