Návrh zákona usiluje také o úpravu zdanění

 

 Dva američtí kongresmani navrhli změnit zákony o cenných papírech země tak, aby se z definice vyloučily kryptoměny. Návrh zákona také usiluje o úpravu zdanění a vytvoření  daňových výjimek pro některé kryptoobchodní transakce.

 Návrh zákona nazvaný Token Taxonomy Act se snaží “změnit zákon o cenných papírech z roku 1933 a zákon o cenných papírech z roku 1934 a vyloučit digitální tokeny z definice cenného papíru”, uvádí se v navrhovaném textu zákona.

 Ukládá také Komisi pro cenné papíry (SEC), aby přijala určité regulační změny týkající se digitálních jednotek, zajištěných kryptografií s veřejným klíčem. Navíc usiluje o “…úpravu zdanění virtuálních měn držených na individuálních důchodových účtech, výměny jedné virtuální měny za jinou, vytvoření de minimis osvobození od zdanění zisků realizovaných z prodeje nebo výměny virtuální měny za jiné než peněžní a pro jiné účely.”

 Cnbc vysvětlil, že návrh zákona vyplynul především ze setkání v září, pořádaného komgresmanem Warrenem Davidsonem, kterého se zúčastnilo více než 50 podniků, včetně Fidelity, Nasdaq, State Street, Andreessen Horowitz a obchodní komory Spojených států amerických, uvedla zpravodajská agentura a dodala, že na návrhu zákona se pracuje po celé měsíce.

 

Méně než 40% adres BTC je ekonomicky relevantních

 

 Počet jedinečných adres v síti Bitcoin Core (BTC) neustále roste, ale pouze 37 procent z nich je “ekonomicky relevantních”, podle nedávné studie Chainalysis.

 Převážná většina z nich – 86 procent – je ovládána poskytovateli služeb a zbytek jsou využíváni soukromými investory. Dalším klíčovým zjištěním je, že pouze 20% hodnoty transakcí BTC je ekonomické.  

 Společnost Chainalysis uvádí k prosinci 2018 přibližně 460 milionů BTC adres. Výzkum tvrdí, že 172 milionů z nich je ekonomicky relevantních – jinými slovy řízených lidmi a společnostmi, které v současné době vlastní jádro bitcoinu.  Přesto pouze 27 milionů těchto adres skutečně drží BTC.

 Chainalysis dále konstatuje, že 86 procent ekonomicky relevantních adres, tj. 147 milionů, patří k službám, jako jsou burzy kryptoměn, obchodníci, platformy pro hazardní hry atd. Dalších 25 milionů adres je spojeno se soukromými kryptoměnovými peněženkami.

 Autoři studie vysvětlují, že neekonomicky relevantní adresy jsou většinou adresy pro jedno použití, které obsahují bitcoin pro krátké časové období. Tři čtvrtiny z nich držely BTC méně než jeden den.

 Celkem 288 milionů adres má omezenou ekonomickou hodnotu. V současné době nejsou žádné zůstatky a 93 procent z nich bylo použito jen jednou.

 

Počet krypto bankomatů stále roste

 

Pokud se někdo domníval, že krize trhů, která v průběhu rolu 2018 poslala většinu kryptoměn do červených čísel, je předzvěstí jejich definitivního pádu, zcela jistě se mýlil.

Jedním z příkladů je neustálý růst počtu krypto bankomatů po celém světě.

Podle zprávy zveřejněné na webu Coin ATM Radar došlo v listopadu na rozdíl od klesající ceny kryptoměn ke vzrůstu počtu krypto ATM. A to přibližně stejným tempem, jako tomu bylo v říjnu.

Během předposledního měsíce roku bylo zprovozněno 209 ATM a ukončen provoz u 68 zařízení. Celkově tedy došlo k nárůstu o 141 strojů. V říjnu počet ATM vzrostl o 150 zařízení.

Dominantní postavení v tomto směru pak zaujímají Spojené státy, kde došlo k zprovoznění 70 nových stojů a celkově jich tedy v této zemi funguje 2243. Bylo by také dobré poznamenat, že Česká republika patří mezi země s velmi dobrým počtem umístěných ATM. Máme jich tu 67.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account