Nadšení kolem JPM Coin bylo dočasné

 

  Jak experti předvídali, nadšení ohledně spuštění kryptoměny JPM Coin trvalo jen chvíli. Poté, co slavná investiční banka JPMorgan Chase představila tuto vlastní kryptoměnu, vzrostla cena Bitcoinu nad úroveň čtyři tisíců dolarů.

  Nicméně řada expertů tuto kryptoměnu kritizovala, neboť byla vytvořena pouze pro velké korporátní klienty banky. Navíc, JPM Coin nevyužívá ani technologii blockchainu v plném potenciálu. S kvalitou kryptoměny bitcoin se tedy rozhodně nemůže srovnávat.

Top kryptoměny

  • Bitcoin: Během minulého pondělí se Bitcoin vyšplhal na úroveň 3 900 dolarů. Následně se jeho hodnota na pár dní ocitla i nad úrovní čtyřech tisíců, nicméně v závěru týdne šla cena opět dolu. Aktuálně (neděle večer) nakoupíte Bitcoin za 3 875 dolarů.
  • Ethereum: Vzestupy i pády provázely i současně druhou největší kryptoměnu. Mluvíme o Ethereu. Její hodnota počínala na 150 $ dolarech a v průběhu týdne se vyšplhala až na 165 $. Po nedělní korekci se hodnota etheru drží na hranici 140 dolarů.
  • Litecoin: Kryptoměna litecoin, které se přezdívá digitální stříbro, začala minulý týden na 48 $ a podařilo se ji dostat se nad úroveň 50 $. Avšak současně nakoupíte Litecoiny za zhruba 46 dolarů.

 

Nasdaq spustí také Bitcoin futures

 

  Nasdaq uzavřel partnerství s Brave New Coin, firmou, která se zabývá blockchanovými daty, sídlící na Novém Zélandu. Předmětem spolupráce je aktuálně přidání indexů Bitcoinu (BTC) a Etherea (ETH) do už tak početné sbírky 40 000 indexů.

  Přední akciová burza Nasdaq oznámila plány na zahrnutí Bitcoinu (BTC) a Etherea (ETH) na jejich proslulé globální servery někdy tento měsíc. Podpora Bitcoinu a Etherea přichází po uzavření partnerství mezi Nasdaq a Brave New Coin. Jedná se o firmu sídlící na Novém Zélandu zabývající se sběrem dat a výzkumem v oblasti blockchainu.

  Brave New Coin bude poskytovat data týkající se dvou výše zmíněných kryptoměn. Bitcoin Liquid Index (BLX) a Ethereum Liquid Index (ELX) jsou služby vytvořené pro poskytování dat v „reálném čase“ pro službu Global Index Data ServiceSM (GIDS) fungující na burze.

  Jinými slovy BLX a ELX budou poskytovat uživatelům aktuální hodnotu nebo referenční sazbu vztaženou k ceně 1 BTC a 1 ETH. Skutečná cena bude uvedena v USD a bude aktualizována každých 30 vteřin.

Nasdaq spustí také Bitcoin futures platformu

  Nasdaq se také připravuje na spuštění své první Bitcoin futures platformy. Spuštění by se mělo uskutečnit v prvním čtvrtletí roku. Nesmíme zapomínat, že Nasdaq minulý rok získal švédskou směnárnu podporující kryptoměny Cinnober. Mimoto také investoval do kryptoměnové směnárny ErisX a firmy z blockchainové sféry Symbiont.

  Nasdaq se již v minulosti pokoušel ve spolupráci s firmou Symbiot podpořit ostatní směnárny při uvedení komodit postavených na blockchainové technologii. Také už nějakou dobu pracuje na spuštění svých vlastních Bitcoin futures. Datum spuštění však pořád není pevně stanoven.

Zdroj: https://kryptoportal.cz

O spolupráci IBM a Stellar

 

  Jesse Lund, viceprezident oddělení blockchainových technologií giganta IBM, se v nedávném videu publikovaném na YouTube kanálu platformy Finder.com vyjádřil, že Bitcoin má světlou budoucnost. Dále uvedl, že podle něj dosáhne  Bitcoin hodnotu 5 000 $ do konce roku 2019 a věří, že v budoucnu dosáhne i 1 milion dolarů.

  Lund předpověděl, že BTC zakončí rok cenově výše, než je jeho současná cena, a nakonec jednoho dne dosáhne hranici 1 milion $. Lund předpovídá vzestup ceny nejpopulárnější digitální měny na světě i navzdory přetrvávajícímu medvědímu trhu.

Pozitivní předpovědi

  Lund, který v minulosti pracoval pro Wells Fargo, předpověděl, že Bitcoin dosáhne $1 milion, i když pochopitelně neřekl kdy.

Představuji si, jak jednoho dne dosáhne Bitcoin cenu 1 milionu dolarů.“

 Jeho predikce je založena na logice, že pokud Bitcoin dosáhne 1 milion $, pak „1 satoshi dosáhne hodnotu 1 amerického centu“ a vytvoří v Bitcoinové síti likviditu větší než 20 bilionů.

  Lund předpokládá vývoj Bitcoinu (BTC) směrem nahoru a myslí si, že zakončí rok 2019 výše, než je jeho současná cena. „Vidím to tak na 5 000 $ na konci roku. Půjde nahoru,“ řekl Lund. Dále uvedl, že opustil bankovní sektor pro kryptoměnový průmysl, protože Bitcoin a blockchain mají potenciál způsobit revoluci, řekl, že fiat peníze budou za 50 let minulostí.

  Velká část rozhovoru se zaměřovala na projekt Blockchain World Wire  (BWW), spolupráci mezi IBM a Stellar (XLM). Lund uvedl, že mezinárodní platby jsou „opravdu náročné a těžkopádné procesy“, které potřebují řešení. A to je důvod, proč existuje BWW.

Architektura World Wire je ve skutečnosti přeshraniční platební síť,“ vysvětlil, o čem je World Wire.

Zdroj: https://kryptoportal.cz

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account