Narůstající adopce Bitcoinu

 

  Bitcoin nadále zůstává nejsilnější a nejoblíbenější kryptoměnou s blockchainovou sítí, která se rozprostírá napříč celou zeměkoulí. Podívejte se na distribuci BTC uzlů ve světě a na to, jak obecně narůstá nejen adopce Bitcoinu a jiných kryptoměn.

  Podle studie Themetafriend z roku 2019 je na světě 36 zemí, v nichž nejméně jedno procento obyvatel představuje uživatele Bitcoinu. Tato studie se snaží o určení vztahu mezi poměrem Bitcoinových uzlů v libovolných dvou zemích k poměru počtu uživatelů v těchto zemích.

Evropa a Severní Amerika

  Evropa a Severní Amerika jsou zpravidla na prvních místech technologického pokroku a ani v případě BTC to není jinak. Z celkově 36 zemí, ve kterých uživatelé Bitcoinu tvoří alespoň jedno procento populace, se až 26 nachází v Evropě a v Severní Americe. Mezi tyto země patří Kanada, Francie, Belgie, Bělorusko, Německo, Velká Británie a USA, ale i Litva, Lucembursko, Norsko, Rumunsko, Island, Česko, Slovensko a jiné.

  Při pohledu na současnou distribuci BTC uzlů (dle Bitnodes) se v Evropě a Severní Americe nachází vysoká hustota uzlů. Z deseti zemí s největším počtem uzlů na světě se mimo země Evropy a Severní Ameriky nacházejí jen tři: Čína, Singapur a Japonsko.

Jižní Amerika, Asie a Austrálie

  V listopadu 2018 překročil počet uzlů významnou hranici. Celkový počet BTC uzlů  překročil hranici 10 000. Podle nejnovějších údajů Coin Dance se síť Bitcoinu v současnosti může pochlubit 10 071 plnohodnotnými aktivními uzly.

  Kromě Japonska a Singapuru mezi země s více než 1 % uživatelů Bitcoinu patří Jižní Korea, Austrálie a Indie. Čína do této kategorie nepatří. Mnozí by mohli argumentovat vysokým počtem obyvatel. Nicméně Indie, která se počtem obyvatelům značně přibližuje Číně, překvapivě patří mezi zmiňované jednoprocentní země.

  Co se týče Jižní Ameriky, nejvíce uživatelů BTC mají Brazílie, Uruguay a Argentina. Zajímavé je, že ve Venezuele, která se potýká s ekonomickou a společenskou krizí a je často zmiňovaná v souvislosti s Bitcoinem, je méně než 0.01 % uživatelů BTC.

Zdroj: kryptoportal

Paxos dosáhl 10 miliard dolarů

.

  Americký dolar podporovaný standardní tok paxos (PAX) v transakcích za méně než pět měsíců od svého uvedení v září 2018 dosáhl transakcí přes 10 miliard dolarů, vývojáři mincí o tomto týdnu oznámili na Twitteru.

  “Žádosti o zpětné odkupy jsou zpracovány za pouhých 5 hodin”, jejich další podrobnosti. Veškeré odkupy se blíží 260 milionům dolarů a týdenní odkupy jsou přes 16 milionů dolarů.

  Podle sdílených údajů činí týdenní transakce PAX v současné době téměř 580 milionů dolarů. K 29. lednu byla celková emise v hodnotě 394 milionů dolarů a v době psaní se tržní kapitalizace stabilizovaného dřeva pohybuje okolo 123 milionů dolarů.

  Standardní tok paxos vydává společnost Paxos Trust Company. PAX byl jedním ze dvou regulovaných stabilních mincí, které dostaly schválení od ministerstva financí v New Yorku na jaře minulého roku, přičemž druhý byl Gemini dolar (GUSD), který vydal Gemini Trust.

  Tým, který stojí za jiným dolátem napevným kořenem, USD Coin (USDC), nedávno oznámil rozšíření krypto ekosystému. Zkušební fond společnosti Goldman Sachs prokázal, že tři nové společnosti přidaly podporu své digitální měny, čímž celkový počet partnerů dosáhl více než 100. Mezi nimi jsou výplatní šifry, poskytovatelé peněz, další crypto platformy a vývojáři aplikací.

Varování před Togacoin a dalšími

 

  Z Nového Zélandu a Itálie přišla varování před neregulovanými a nebezpečnými projekty.

  Finanční regulační úřad Nového Zélandu FMA upozornil veřejnost, že broker Fintech Trade je zřejmě podvodný.

  Fintech Trade tají adresu svého sídla a není regulovaný, nemá oprávnění poskytovat investiční služby v žádné zemi.

  Italský regulátor CONSOB pak varoval před brokery a projekty FX Breeze, Togacoin, Amicopolis a Toroption.

 FX Breeze a Toroption jsou neregulovaní brokeři, zatímco Togacoin nabízí investiční token TGA a Amicopolis prodává investiční reklamní balíčky.

 Všechny tyto služby jsou neregulované a fungují mimo zákon.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account