Softwarová peněženka, hardwarová peněženka nebo Bitcoiny na účtu?

Každý začátečník, který řeší, jakým způsobem uchovávat nabité Bitcoiny, má v zásadě čtyři možnosti. Softwarovou, papírovou nebo hardwarovou peněženku, anebo svěření prostředků třetí straně. První tři varianty sebou nesou svobodu vlastního držení kryptoměny, ale zároveň riziko ztráty privátního klíče a tím trvalou ztrátu nakoupené měny. Třetí vyžaduje naprostou důvěru vůči „správci“ vaší investice. Pokud takového najdete, odpadají potíže se ztrátou výše zmíněného přístupu k bitcoinové adrese. Ale kde takového hledat?

Jednou z prověřených možností je založení účtu v BitcoinBanking. BitcoinBanking je obdoba e-bankovnictví, kde máte 1 – 5 účtů v Bitcoinech a 1 účet ve FIAT měně ( nebo EUR). K účtu máte přístup pod uživatelským jménem a heslem, při jejichž ztrátě se obrátíte na zákaznickou podporu a při splnění určitých kroků a ověření, že jste skutečný majitel účtu, můžete nadále s prostředky nakládat.

A jaké má takový účet výhody? Tak především se o nic nestaráte. Směnný kurz je přímo mezi českou korunou (nebo eurem) a Bitcoinem, nezakládáte si bitcoinovou peněženku, nečekáte, až peníze dorazí, obchodujete rychle v reakci na situaci a finanční rezervy máte dostupné téměř po celém světě.

V BitcoinBanking se počítá s tím, že si všechno chcete nejdříve vyzkoušet. Pokud nechcete dodávat doklady totožnosti a hlavičku výpisu z bankovního účtu, můžete disponovat statusem neověřeného uživatele, který podléhá dennímu limitu směny ve výši 25 000Kč. Takže pokud to zkusíte a nemáte nic proti, určitě využijte status ověřeného klienta, který pobírá značné výhody. A které to jsou?

Předně můžete obchodovat ve velmi nadstandardních limitech. A dále to jsou způsoby, kterými můžete přivést a zase odčerpat prostředky ze svého účtu. Snad ani nemusíme zmiňovat, že účet si můžete dobít převodem prostředků z bankovního účtu – klasická, ale někdy trnitá cesta (víkendy, státní svátky, podvečerní hodiny atd.). Dále si můžete převést prostředky okamžitě přes platební kartu, anebo využít platbu přes platební bránu vybraných bank. To vás sice něco stojí, ale prostředky připravené ke směně máte na BB účtu okamžitě.

Naprostou třešničkou na dortu s vlastní velkou peckou je možnost vložit nebo vybrat peníze v hotovosti přes Bitcoinmaty, tedy bitcoinové ATM umístěné většinou ve velkých obchodních domech s dostatečně dlouhou otevírací dobou, abyste nepřišli o denní obědové menu. Vybrat nebo vložit můžete jednorázově až 100 000 , a to bez poplatků.

Komu se BitcoinBanking hodí? Jak už bylo řečeno, primárně je určen pro uživatele, ať už pokročilejší nebo úplné začátečníky, kteří nechtějí mít s obchodováním žádné starosti, nebaví je bezpečnostní opatření kolem peněženek a privátních klíčů, obávají se ztráty přístupových údajů, nechtějí čekat na dlouhé převody peněz na burzu a z burzy, popřípadě je pro ně takové obchodování nesrozumitelné. S tím, co BitcoinBanking umí, se ale účet může hodit i těm, kteří své virtuální bohatství zásadně a zarytě obhospodařují sami. Jednak je možné okamžitě dobít prostředky, a to i v hotovosti, na svůj účet a začít obchodovat ve vysokých částkách a opačně: jiná možnost, jak se snadno a rychle dostat k hotovosti prodejem Bitcoinu v těchto limitech prostě není.

Martin Stránský

founder & CEO firmy world BTC business, SE

Investor, inovátor a bitcoinový nadšenec založil WBTCB před 5 lety s jasnou vizí – zpopularizovat kryptoměnu a přesvědčit konzervativní investory o zahrnutí Bitcoinu do svého portfolia. Tuto cestu navíc rozšiřuje o jedinečné způsoby směny, z nichž některé doposud nemají na evropském trhu konkurenci. Sám považuje Bitcoin především jako investiční příležitost než jako běžné platidlo.

1 komentář
  1. John 1 týdnem před

    Pokud bude suport nebo chat nebo telefon i v českém jazyce tak je to perfektní.

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account