Nová verze nabízí lepší efektivitu využití energie. Nicméně aktualizace potřebuje další testování, než může být doporučená všem uživatelům.

Uživatelé Litecoinu (LTC) mají možnost nainstalovat si rozsáhlou aktualizaci 0.17.1, která nabízí vyšší výkon. Projektový tým nicméně varuje, že spuštění nové verze a následný pokus o přechod zpátky na starší verzi může vyústit v nutnost stažení celého blockchainu. Týká se to hlavně těch, kteří spravují nody.

Na aktualizaci se stále pracuje. Je nyní ve fázi testování a stále v sobě může skrývat chyby. Proto je nová verze doporučována hlavně zkušeným uživatelům.

Aktualizace přichází v časem, kdy LTC zažívá zajímavý růst v ekosystému kryptoměn. Litecoin zve nové obchodníky a zažívá robustní aktivitu na trhu. LTC se obchoduje v době psaní článku na 57,80 amerických dolarů. Za posledních 24 hodin zažívá kryptoměna obchodní objem v podobě 2,1 miliardy dolarů. Ačkoliv větší průlom je stále nejistý, obchodníci sledují psychologickou hranici 60 dolarů. Oproti Bitcoinu si Litecoin také vede dobře. Obchoduje se za 0,0148 BTC.

V posledních několika měsících zažil Litecoin narůst aktivity těžařů, která je pevně svázána s cenou aktiva. Síť zažila tříměsíční špičku v podobě 267 TH/s, tím se vrátila na úroveň naposled viděnou v říjnu 2018. LTC je často nazýván “mrtvým” tokenem, ačkoliv cenově se právě teď nachází Litecoin mezi nejlepšími nárůsty v roce 2019.

Podle webu Blocktivity má v době psaní článku Litecoin přes 27 000 transakcí za 24 hodin. Token je také relativně jednoduchý ke každodennímu používání.

Kryptoměna nabírá na otáčkách a mnoho obchodníků předpovídá další zisky, které by mohly dosáhnout dřívějších vrcholových hodnot:

“Vím, že to zní šíleně, ale předpovídám, že Litecoin dosáhne 100 dolarů v příštích 2-3 týdnech. Myslím si, že můžeme jít až na 180 dolarů dříve, než nastane halving”Aktivum se nyní musí udržet nad kritickými 56 dolary. Své dno zažil Litecoin na 22 amerických dolarech v prosinci roku 2018, nicméně od té doby nabral na dobrém směru.

Halving a dopad na trh

“Halving” je dalším důležitým faktorem, na který je třeba dávat si pozor. “Halving” je situace, kdy kryptoměna sníží o polovinu odměnu za každý vytěžený blok. Tím se drasticky snižuje prodejní tlak na trhu a obecně má proto tato situace pozitivní dopad na cenu aktiva.

Ani autor, ani tým Cryptosvet.cz není finančním poradcem, proto by neměl být text brán jako rada. Autor textu v době psaní článku nedrží žádné LTC a důrazně doporučuje každému před obchodem udělat si vlastní průzkum trhu

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account