Skupina hackerů „Dark Overlord“ žádá bitcoiny, poté zveřejní tajné informace

 

Skupina „kybernetických zločinců“, kteří si říkají Dark Overlord (Temný vládce), zveřejnila 650 dokumentů, týkajících se útoků z 11. září 2001. Pokud nedostanou výkupné, zveřejní další informace, které zničí „deep state“.

Hackeři údajně odcizili 18 000 dokumentů pojišťovnám, právním firmám a vládním agenturám. Má se jednat o data o velikosti 10 GB, které prý hackeři zveřejní, pokud společnosti nezaplatí blíže nespecifikované výkupné. Své ultimátum zveřejnili během silvestrovských oslav.

Podle informací jim výkupné dosud nikdo nezaplatil, proto vyhlásili „plán kompenzace“, podle něhož může veřejnost přispívat v bitcoinech, a ukradené dokumenty se budou postupně uvolňovat.  Následně skupina hackerů oznámila, že získala přes 12 000 dolarů v bitcoinech, a proto uvolní „první vrstvu“, která činí 650 dokumentů.

Skupina tvrdí, že má další čtyři vrstvy. „Každá z nich má čím dál větší tajemství a odhaluje hlubší pravdy,“ prohlásila skupina hackerů.

Skupina dále nabídla ukradené dokumenty teroristům, zahraničním vládám a médiím.

Předběžné studium zveřejněných dokumentů však ukazuje, že žádné „výbušné informace“ neobsahují. Po zveřejnění první vrstvy skupina vyhlásila další ultimátum, adresované „vládě Spojených států“.

„Všem, koho se to týká (aerolinky, právní firmy, investigativní firmy, FBI, TSA, FAA, banky, bezpečnostní společnosti a další): Pokud nepřistoupíte na naše pravidla hry, zničíme vás,“ uvádí se ve zprávě, ve které je obzvláště zmiňován Úřad pro bezpečnost v dopravě (TSA) a Federální letecká správa (FAA).

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account