Většina investorů chce v příštích dvanácti měsících nakoupit více digitálních měn.

Tvrdí to výzkum investiční platformy SharesPost publikovaný 5. září. Průzkum proběhl v červenci a dotazováno bylo 2490 drobných investorů a 528 institucionálních či akreditovaných individuálních investorů. Výsledky naznačují, že obě skupiny zůstávají v otázce kryptoměn optimistické. Nejméně 59 procent institucionálních a 72 procent drobných investorů potvrzuje, že v následujících dvanácti měsících plánují nakoupit více coinů. Navíc 57 procent institucionálních investorů očekává, že hodnoty kryptoměn v příštím roce porostou. Pokud jde o oblibu jednotlivých měn, respondenti mají nejraději bitcoin, následuje jej ethereum, XRP od firmy Ripple a litecoin. Podle respondentů mají tyto čtyři měny největší naději na dlouhodobý úspěch. Jako svou hlavní obavu označilo 50 procent respondentů volatilitu kryptotrhu a 37 procent pak otázku bezpečnosti. Účastníci průzkumu rovněž vyjádřili vzrůstající zájem o blockchainovou technologii. 32 procent institucionálních a 49 procent drobných investorů říká, že jejich zaměstnavatelé se zajímají o možnost implementace blockchainu v blízké budoucnosti.

 

Zákazníci obchodní platformy Coinbase Pro mohou od pátku měnit čtyři nové kryptoměny za britské libry.

K již využívanému bitcoinu nově přibyly ethereum, ethereum classic, litecoin a bitcoin cash. Americká kryptosměnárna to oznámila na svém webu s tím, že se jí podařilo zajistit partnerství s britskými bankami, díky kterým novou službu nabídne. Jednou ze spolupracujících bank s Coinbase je také britský bankovní gigant Barclays, který působí ve více jak 50 zemích světa.

 

 Jedna z největších světových kryptoburz, Binance, neplánuje IPO (primární úpis akcií).

Ve svém pátečním tweetu to uvedl šéf burzy, Zhao Changpeng. Naproti tomu  tři z největších světových výrobců zařízení určených pro těžbu kryptoměn, Bitmain, Canaan Inc a Ebang International Holdings, již dříve uvedli, že o IPO zájem mají.

 

zdroj Kryptomonitor.cz

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account