Počet krypto bankomatů roste

 

   Ceny kryptoměn se zatím stále drží sestupného trendu z loňského roku, na instalaci nových krypotměnových bankomatů se to ale moc neprojevuje.

   Kryptoměnové bankomaty umožňují přímý nákup a někdy i prodej kryptoměn, ale z našeho pohledu je nevnímáme jako moc praktické. Obvykle bývají zatíženy podstatně vyššími poplatky než obchodování na burzách.

   Pokud chce někdo vlastnit kryptoměny, měl porozumět jejich fungování a naučit se je obsluhovat z počítače či mobilního zařízení a nakupovat a prodávat na standardních burzách. Vzhledem k podstatě fungování kryptoměn se případné mezery v základních znalostech můžou totiž krutě vymstít v podobě ztráty peněz.

   Další nevýhodou těchto bankomatů často bývá, že ignorují druhou největší kryptoměnu XRP, a nedávají tak lidem svobodný výběr v tom, co si můžou koupit. Přitom doslova vtip jménem dogecoin často v nabídce mají.

  Nicméně kryptoměnových bankomatů neustále přibývá, podle Coin ATM Radar je jejich ve světě už 41 65, z toho 66 v České republice. Polovinu ze zmíněných 66 jich najdete v Praze, ostatní většinou ve větších městech.

   Denně přibývá ve světě zhruba pět nových kryptoměnových automatů. Mezi největší dodavatele kryptoměnových bankomatů patří česká společnost General Bytes.

Pokud Ripple zanikne, s XRP se bude i nadále obchodovat

 

   CEO společnosti Ripple Brad Garlinghouse nedávno diskutoval v rámci Ask Me Anythning (AMA) meetingu s vrchní manažerkou marketingu společnosti Monikou Longovou.

   Na AMA meetingu se slečna Longová ptala Brada Garlinghouse, zda je XRP formou cenného papíru společnosti, či nikoli. Longová také potvrdila, že tato otázka už byla CEO Ripple položena několikrát. Brad Garlinghouse odpověděl:

   „Myslím, že je zcela jasné, že XRP není formou cenného papíru Ripple. Je zde pro to několik důvodů. Jeden z nejzávažnějších je podle mého názoru ten, že pokud společnost Ripple skončí, XRP se bude obchodovat na více než stovce směnáren po celém světě i nadále.“

   Rok 2018 zaznamenal pouze velmi skromné investice ze strany institucí. Brad Garlinghouse také řekl, že jeho předpověď institucionálních investicí do kryptoprůmyslu bude muset být odložena na letošní rok.

   „V jedné předpovědi jsem se myslím mýlil. Opravdu jsem si myslel, že rok 2018 bude rok, ve kterém budeme svědky zvyšující se účasti institucionálních investorů na trhu digitálních měn.

  Myslím, že se to nakonec nestalo v očekávaných rozměrech. Dělo se tak pouze ve velmi malém měřítku. A myslím, že je to především, protože kryptoprůmysl dosud nedozrál do bodu, kdy by se instituce skutečně mohly zapojit.“

SEC má plno práce s rozhodnutím o Bitcoin ETF

   Brad Garlinghouse také poskytl své poznatky o nadcházejícím rozhodnutí SEC o Bitcoin ETF. Kvůli citlivosti tématu ETF přiznal CEO Ripple, že SEC v USA stojí před nelehkým úkolem. Regulační úřad zatím sdělil, že jejich hlavním záměrem je minimalizace rizik spojených s manipulací s Bitcoinem podporovaným ETF-kami.
Garlinghouse také doplnil, že události roku 2018 úkol SEC neulehčily, protože jsme zaznamenali větší koncentraci těžební síly BTC. Takto centralizovaná těžební síla zvyšuje rizika manipulace.

   Myslíte si, že XRP může prosperovat i bez společnosti Ripple?

Zdroj: kryptoportal

Čína zavádí další regulace

 

   Čínský úřad pro cenzuru internetu schválil soubor nařízení, pro poskytovatele služeb, týkajících se blockchainové technologie v zemi. Cílem opatření, které vstoupí v platnost v polovině února, je odstranit nežádoucí obsah a zároveň poskytnout kontrolním orgánům přístup k soukromým datům a ověřit totožnost uživatelů.

   Úřad Cyberspace Administration of China (CAC) 10. 1. 2019, zveřejnil nové nařízení, kterým přikazuje všem startupům, které poskytují veřejnosti informační služby pomocí technologie  blockchain, aby v se rámci nové legislativy zaregistrovaly. Mezi požadavky patří kromě uvedení jména i identifikační doklad, telefonní číslo, ale také typ nabízené služby a adresy svých serverů.

   Podle tiskové zprávy je cílem tohoto záměru podpořit zdravý vývoj technologie  blockchain a souvisejících služeb. Daná pravidla jsou přitom vytvořena tak, aby  chránila národní bezpečnost a sociální veřejné zájmy a zastávala legitimní práva a zájmy občanů.

   Úřad zároveň varoval, že každé společnosti, která bude publikovat a šířit nezákonný obsah, bude zastavena její činnost. Pokud startup nedodrží daná nařízení, úřad pohrozí nejprve varováním. V případě, že nedojde v dohodnuté lhůtě k nápravě, udělí společnosti v závislosti od trestného činu pokutu ve výši od 5 000 juanů ( 740 $) do 30,000 juanů (4 400 $).

Odvrácená tvář blockchainu?

   Zajímavostí je, že Čína se již od roku 2017 prostřednictvím více zákazů postavila ke kryptoměnám negativně. Vůči technologii blockchain však námitky nemá. Uvědomuje si totiž její využitelnost ve více průmyslových a hospodářských odvětvích země a její potenciální přínos pro rozvoj ekonomiky.

   Dobrým příkladem je i kontroverzní využití této technologie ve spojitosti s plánovaným kreditním systémem. Cílem má být mimo jiné i sledování místa pobytu bývalých zločinců a potrestaných osob pomocí inteligentních náramků. Data z nich se budou ukládat právě na blockchainu. Platforma bude mít následně za úkol vyhodnocovat pohyb monitorované osoby, která se nemá dostat mimo vymezený prostor.

Zdroj: kryptoportal

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account