Dnes přinášíme další díl našeho seriálu o Ethereum Classic.

DÍL II.

 

Příležitost pro ETC

Celá řada lidí vnímá bitcoin jako digitální zlato. ETC může být digitální stříbro nebo platina, kde mimo uchování hodnot má ETC (stejně jako stříbro nebo platina) příležitost být vysoce použitelné v mnoha odvětvích IoT. Pokud bychom se dále bavili o zlatě, existuje strategie, jež dokazuje, že při správné kombinaci mixu zlata a dalších drahých kovů v portfoliu lze dosahovat větších zisků za menšího rizika. Vzhledem k tomu, že při růstu kapitalizace Bitcoinu většina altcoinů také roste, ale zároveň altcoiny rostou i vzhledem k Bitcoinu, lze část portfolia alokovat právě do ETC, a získat tak stabilnější investiční balíček.

 

Jaký je potenciál IoT?

ETC se v poslední době hodně orientuje na IoT. Dnes je období, kdy velcí hráči investují velké prostředky do vývoje vlastních blockchainových řešení v oblasti IoT. Dle společnosti Cisco je 99 % všech zařízení, jež jsou schopna IoT komunikace, stále nezapojeno, jelikož není platforma, která by je sjednocovala. Toto může vyřešit ETC a side-chains, na nichž se pracuje. Z tohoto důvodu je ETC jedním z největších kandidátů na platformu, která by mohla vše sjednotit.

Jak těžit Ethereum Classic (ETC)?

Jak mnozí z vás ví, tak ETH bude v blízké budoucnosti (1–3 roky) přecházet na hybridní POS, což bude dost pravděpodobně znamenat odliv těžařů z ETH a přesun na ETC. Ethereum Classic lze těžit buď doma na grafické kartě, nebo za použití specializovaného rigu s více kartami. Mining má oproti nákupu kryptoměn celou řadu výhod, které si v tomto článku nestihneme vysvětlit, ale pro velký počet zejména konzervativnějších investorů je v mnoha parametrech méně riziková než prostý nákup kryptoměn. V případě, že uvažujete o větším počtu rigů k těžbě, je vhodné si na to vybrat správného partnera, kam rigy umístíte a on vám zajistí servis.

Ethereum Classic – jakou vybrat pěněženku?

Když už budete nějaké ty coiny mít nebo je budete chtít kupovat, bylo by fajn vědět, kam se dají uložit. První je samozřejmě ClassicEtherWallet, což je plnohodnotná webová „peněženka“, již si můžete založit na ETC síti, ale i na jiných. Zajímavá je funkcionalita Decentralized Naming Service, díky níž můžete své ETC peněžence zabrat doménu. Například si svoji komplikovanou peněženku změním na vvencalek a můžete mi posílat ETC na tuto adresu, což je super, protože to zjednodušuje posílání prostředků.

Mimo to je samozřejmě k dispozici celá řada peněženek, jako je JAXXCoinomi a samozřejmě moje oblíbené HW peněženky Ledger Nano S a Trezor. V případě, že to myslíte s krypto vážně, tak velmi doporučuji si HW peněženku koupit, neboť vám ulehčí spaní v noci nebo na dovolené. Co se týče nákupu ETC, najdete jej na mnoha velkých burzách.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account