USA jdou po kryptoměnových ICO a vazbě tetheru na bitcoin

 

  Americké úřady stahují smyčky kolem podezřelých kryptoměnových projektů, což může být jeden z důvodů současných tržních poklesů.

  Americký regulátor SEC zaujal podivný postoj ke kryptoměnám. Jeden z jeho představitelů sice do médií řekl, že bitcoin a ether nejsou cennými papíry, a že tedy nepodléhají regulaci, ovšem úřad později uvedl, že se nejednalo o jeho závazné stanovisko, nýbrž o názor jednoho zaměstnance.

  Když se pak mnozí snažili od SECu získat oficiální vyjádření o jiných kryptoměnách, například XRP, nepochodili, úřad se odmítá jasně vyjádřit. Konkrétně klasifikaci XRP podle všeho nechá na federálním soudu.

  Na druhé straně SEC vyvíjí tlak na řadu kryptoměnových projektů, které získaly kapitál prostřednictvím ICO. Tento způsob prodeje kryptoměn totiž podle SECu často vykazuje znaky neregistrované emise cenných papírů. Příkladem z poslední doby je zákrok regulátora proti projektům Paragon a Airfox.

  A to není všechno, co v USA úřady podnikají za kroky ve světě kryptoměn. Už na začátku roku dostali provozovatelé měny tether a burzy Bitfinex předvolání pro podezření, že byl tether „tištěn“ bez krytí a využíván k manipulacím ceny bitcoinu.

Podle Bloombergu toto vyšetřování pokračuje a ministerstvo spravedlnosti se tímto podezřením vážně zabývá.

 

Kryptoměnová burza Bakkt odsunula spuštění na leden

 

  Jeden z velkých milníků v oblasti obchodování kryptoměn se dočkal dalšího odkladu.

  Když majitel burzy NYSE, společnost Intercontinental Exchange (ICE), oznámil, že spustí kryptoměnovou burzu Bakkt, kryptoměnová komunita to uvítala jako potvrzení přílivu tradičních finančních hráčů do této nové třídy aktiv.

  Bakkt měl původně začít fungovat v listopadu, ale jeho start byl odsunut na prosinec, nově pak až na 24. leden. Burza to odůvodnila tím, že velký zájem vyvolal potřebu systémy více doladit a vše připravit.

  Bakkt otevře svoji nabídku denními rozdílovými (futures) kontrakty, které budou uzavírány fyzickou dodávkou bitcoinů.

Vedení Bakktu rovněž oznámilo, že odklad startu využije pro rozšíření nabídky, ovšem neupřesnilo jakým směrem.

 

Analytici se na důvodech neshodnou

 

  Cena Bitcoinu se za poslední týden snížila o třetinu a v současné době je nejnižší za více než jeden rok. Zřejmě už dochází tolikrát avizovaný propad, který musel přijít.

  Během minulých let se Bitcoin dokázal prosadit a stát se přední kybernetickou měnou na světě. Cena bitcoin pokračuje ve svém poklesu a poprvé za více než jeden rok klesla pod hranici 4 500 dolarů, což je v přepočtu asi 102 500 českých korun. Za týden se hodnota této velmi žádané kryptoměny snížila o neuvěřitelných 30 %. Data byla zveřejněna agenturou Reuters.

  Nejprve vykazoval Bitcoin na burze Bitstamp pokles o 10 % a klesl na částku 5 650 dolarů, v přepočtu tedy na 130 000 korun českých. Během dne pak sestoupil až na 5 533 dolarů. Jen pokles ve výši 10 % činí přibližně 13 000 českých korun. Další den v dopoledních hodinách vykazoval na burze Bitstamp pokles o 7 % a držel se na částce 4 400 dolarů, v přepočtu 100 200 korun českých. Během dne pak dokonce sestoupil až na 4 237 dolarů, tedy na částku 96 500 českých korun.

  Bitcoin přitom loni zažil svůj překvapivě prudký růst. Dokonce se v prosinci dostala na rekordní částku, blížící se 20 000 dolarům. Od té doby ale ztratil až tři čtvrtiny ze své hodnoty. Analytik Fawad Razaqzada ze společnosti Forex.com k tomu uvedl, že celá řada investorů o tuto dříve vyhledávanou kryptoměnu zcela ztratila zájem. Nyní, když se Bitcoin propadl na roční minimum, je očekáván ještě větší pokles. Analytici se ale nemohou shodnout na důvodech, proč vlastně k tak prudkému poklesu najednou došlo a co jej způsobilo.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account