Facebook se snaží uspět tam, kde Bitcoin neuspěl. Má tajný kryptoměnový projekt, který začal nabízet směnárnám. Se zprávou přišel New York Times (NYT) včera, 28. února 2019.

Zpráva vychází z několika anonymních zdrojů. Všichni promluvili pod podmínkou anonymity. Times následně došel k závěru, že projekt bude zaměřený na integraci kryptoměnových plateb do facebookového systému zpráv.

Ve článku se dále spekuluje, že Facebook chce kompletně předělat svoji infrastrukturu aplikací, které slouží k zasílání zpráv. Změna má být v tom, že se spojí trojice platforem, které Facebook vlastní – WhatsApp, Messenger a Instagram. Jak NYT dodává, budoucí token by byl tak k dispozici 2,7 miliardám uživatelů, kteří každý měsíc tyto tři služby využívají.

Kryptoměnami poháněný platební systém, který by fungoval v rámci aplikace na zasílání zpráv, je nápad za kterým se honí několik globálních gigantů. Times zmiňuje korejské Kakao, japonské Line a ruský Telegram.

Podle NYT Facebook přišel s vlastním kryptoměnovým projektem, který má na starosti ex-prezident společnosti PayPal David Marcus. A to krátce poté, co Telegram uzavřel dvě kola ICO na svůj token a blockchainovou platformu Telegram Open Network (TON). Vybralo se něco málo pod 1,7 miliardy amerických dolarů.

Tři anonymní zdroje řekly NYT, že Facebook zaměstnal přes 50 vývojářů, kteří pro společnost měli udělat kryptoměnu. Další dva řekli novinářům, že gigant má takový zájem o to, aby byl celý projekt pod pokličkou, že týmu byla dána kancelář s separátním přístupem na kartu. Vše má zůstat v tajnosti i proti ostatním zaměstnancům Facebooku.

Zajímavé je, že pět zdrojů vykresluje nový token jako stablecoin, který je vázán místo jedné měny rovnou na tři.

NYT dodává citujíc anonymní zdroje, že gigant už začal svoji kryptoměnu nabízet jednotlivým blíže nespecifikovaným směnárnám pod názvem “Facebook coin”.

Otázka centralizace, tedy do jaké míry nechá digitální transakce decentralizované, zůstává nezodpovězená. Nicméně Times citují experty, kteří argumentují, že Facebook bude čelit stejným regulacím a limitům technologie, jako ostatní kryptoměny.

Není to dlouho, co internetový gigant vypsal výběrové řízení na vývojáře blockchainové technologie. Spolu s tím se v prosinci roku 2018 objevila fáma, že Facebook pracuje na kryptoměně pro svoji aplikaci WhatsApp. I tehdy se mělo jednat o stablecoin.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account