Další pokus o bitcoinový ETF

 

   Bitwise se nenechal odradit neúspěchy ostatních a podal žádost o schválení bitcoinového ETF americkému regulátorovi SEC.

   O bitcoinových ETF (Exchange Traded Fund) se coby investičním produktu hovoří pravidelně zhruba rok. V USA stejně jako ve většině ostatních zemí se jedná o regulovaný produkt, který podléhá schválení.

   Regulačnímu úřadu SEC loni předložily své bitcoinové ETF ke schválení, aby je mohly začít nabízet k veřejnému obchodování, rozličné subjekty: bratři Winklevossové, VanEck Associates, SolidX, ProShares, Direxion nebo například GraniteShare.

   SEC je ale buď rovnou zamítl, nebo rozhodnutí odložil. Hlavní obavou regulátora je, že je bitcoin náchylný k cenovým manipulacím.

   S novým rokem dostal regulátor na stůl další žádost, pochází od Bitwise Asset Management. Bitcoinový ETF by se podle jeho žádosti obchodoval na NYSE Arca a od ostatních by se odlišoval tím, že fyzické bitcoiny by spravovala regulovaná třetí strana a cena ETF by se odvíjela od indexu, který by vycházel z velkého počtu kryptoměnových burz, jež reprezentují většinu ověřitelného obchodování s touto kryptoměnou.

Analyzováno krypto malware

 

Na základě společného úsilí výzkumníků z King’s College London a Carlos III University Madrid vzniklas studie, která analyzuje malware útoky v průběh posledních dvanácti let.

Výzkumníci prověřili přibližně 4,4 milionu malware (1 milion podvodných těžebních nástrojů). Na základě tohoto výzkumu se zjistilo, že měna monero (ač je oblíbená mezi útočníky) je těžena v 4,36 procentech případů. Tedy méně, než se doposud myslelo.

Nicméně tato čísla stále odpovídají existujícím teoriím o rozsahu problému s krypto těžebním malware. Závěrem výzkumu je fakt, že tento typ útoku je rostoucí a komplexní hrozbou, která vyžaduje účinná protiopatření a intervenční přístupy.

 

Trust peněženka přidává Bitcoin Cash

 

   Trust, mobilní peněženka pro ethereum a tokeny ERC20 oznámila, že v poslední aktualizaci aplikace přidala podporu pro hotcoin cash (BCH) v systémech Android a iOS. Kromě služby BCH služba také přidala podporu pro pevné segwit slučitelné LTC a BTC peněženky.

   Jak si někteří z vás pravděpodobně v uplynulém měsíci všimli, Trust peněženka se stává mnohem víc než jednoduchým ethereem a peněženkou ERC20. Od založení zhruba před rokem se společnost Trust rozrostla o podporu více než 10 rodných bloků, včetně jejich symbolů, uvedl tým.

   Trust Wallet by se měla stát jednorázovým řešením pro interakci s tímto novým decentralizovaným světem, takže do budoucna přidá další měny a funkce, aby uživatelé mohli plně vycházet z bezproblémového zážitku mít všechny žetony, sběratelské předměty atd. na jednom místě.

Linkedln: rapidně roste poptávka po vývojářích blockchainu

 

Podle nejnovějších informací pokles trhu kryptoměn nesnížil zájem o průmysl jako celek. Ve světě narůstá poptávka po profesionálních pracovnících segmentu krypto a blockchain. Profesionální sociální síť Linkedln vydala pět nejpopulárnějších a nejoblíbenějších pracovních míst. Tento seznam vedla pozice vývojáře blockchainů.

Potřeba specialistů na vytváření distribuovaných registrů s topologií peer-to-peer se výrazně zvýšila v roce 2018. Počet volných pracovních míst se oproti loňskému roku zvýšil o 33krát. Tento stav vede k nárůstu poptávky po vzdělávacích programech, které mohou poskytnout zájemcům odpovídající dovednosti. Berkeley, Harvard, Californian a mnoho dalších špičkových univerzit tematické kurzy již zavedlo.

Podle hlavního ekonoma Linkyna Guyho Bergera nelze považovat zájem o pozici vývojáře blockchainů za překvapení. Zájem o kryptoprůmysl nadále roste. Podle některých odborníků se počet aktivních držitelů kryptopeněženek pohybuje mezi 2,9 až 5,8 miliony. Kromě toho se zvyšuje počet kryptografických firem, podniků s vlastními virtuálními aktivy a začínají fungovat současně v několika segmentech.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account