Nedávná data ukazují, že adopce kryptoměny Bitcoin se zlepšila o 700 procent za posledních 6 let. Se zprávou přišel poskytovatel služeb zaměřených na kryptoměny Coinma. Starší data ukazují, že zákazníci v online obchodech se stále zdráhají používat Bitcoin. Nicméně trend se mění.

Kaspersky Labs, přední ruská společnost zaměřená na bezpečnost v kyberprostoru, publikovala 16. února 2019 výsledky svého průzkumu, ve kterém se ptala respondentů na to, jak preferují platit na internetových portálech. Ačkoliv se Bitcoin a jiné kryptoměny umístily na posledním místě, vydobyly si zajímavé procento. Celých 13 % respondentů odpovědělo, že použily BTC nebo jinou kryptoměnu k uskutečnění obchodu na internetu.

Statistika btc

Kaspersky Labs je společnost založená již roku 1997 v Moskvě. Ve svém výzkumu sbírala firma data od 13 000 uživatelů internetových obchodů z 22 různých zemí.

81 procent respondentů uvedlo, že k nákupu preferují používání bankovních kreditních či debetních karet. Z dat vyplývá, že kryptoměny nejsou stále široce užívanou platební metodou. Nicméně na celém světě rapidně roste počet obchodníků, kteří kryptoměny přijímají. Například tento multimiliardový řetězec prodávající pizzu.

Snaha o Bitcoin jako prostředek směny

Využití kryptoměn jako prostředku směny je dlouhotrvající cíl všech společností, které se na trhu s kryptoměnami pohybují. Nicméně kryptoměny podkopávají důvěru v tradiční platební metody, proto se dá očekávat, že se budou velké konglomeráty snažit cestu kryptoměn za úspěchem překazit.

Tyto data taky vyzdvihují otázku, kam se má Bitcoin v budoucnu ubírat. Má být prostředek každodenní směny, nebo má sloužit jako novodobé digitální zlato? Největší koalice vývojářů Bitcoin Core preferuje více konzervativní přístup, který má ale malými krůčky vést k levnějším poplatkům a vyšší rychlosti transakcí. Obecně se dá říct, že Bitcoin Core pomalu ale jistě kráčí ve stopách originálního whitepaperu od postavy Satoshi Nakamoto.

Tato debata bohužel podnítila i dělení komunity. Největší celek vývojářů odpadl, když se rozhodl Roger Ver vzít budoucnost kryptoměn do vlastních rukou a vytvořil Bitcoin Cash. Ten je charakteristický agresivnějším vývojem, kde je cílem maximálně zlepšit transakce – ať už se jedná o rychlost nebo poplatky.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account