Hodnota Bitcoinu klesla. Znamená to konec?

 

  Jestli jste za poslední měsíc četli alespoň jeden kryptoměnový článek, asi jste nepřehlédli, že cena Bitcoinu výrazně klesla a volatilita opět nabrala na obrátkách. Je to pravda. Hodnota kryptoměny bitcoin spadla od začátku roku o skoro 80%.

  Zcela pochopitelně se nyní vyrojilo mnoho odpůrců této digitální měny s úsměvnými poznámkami typu: „My jsme vám to říkali…“ nebo „Vždyť bylo hned jasné, že je to jen bublina…“ To se dalo přece očekávat. Vždyť podle serveru Bitcoinobituaries „zemřel“ Bitcoin nejméně 322krát.

  Nojo, jenže když už tedy Bitcoin tolikrát „zemřel,“ proč by se nemohl na 323. pokus opět “znovuzrodit?” Nemůžeme tvrdit, na kolik je to pravděpodobné, nicméně je pro to mnoho důvodů.

Technologie se vyvíjí

  Tomu ale nemusí být navždy. Ačkoli Bitcoin od začátku roku téměř konzistentně klesal, bitcoinová síť rostla. Technologie Lightning Network se za poslední rok vyvinula velice chvályhodně. Přitom před rokem skoro neexistovala.

  Dnes dokáže Lighting Network vyřídit blockchainové transakce ve výši 2 milionů dolarů. Vše okamžitě a s minimálním poplatkem. Před rokem tomu tak nebylo, což si mnozí neuvědomují. I když cena padá, Bitcoin se dere kupředu.

Využití Bitcoinu je čím dál větší

  Někdo by si mohl říci, že s klesající cenou za Bitcoin klesá i počet míst, kde můžete touto kryptoměnou zaplatit. Nicméně ono stoupá! A nejen místa k zaplacení. Roste i počet kryptoměnových směnáren nebo bitcoinových automatů.

  Bitcoin se nepřestává vyvíjet. V tuto chvíli jej vyvíjí nejvíce lidí v celé jeho desetileté historii. Máme a vylepšujeme hardwarové peněženky pro naše kryptoměny.

  Ti, co investovali do Bitcoinu na přelomu let 2013 a 2014, si vzpomenou na skoro stejný příběh. Bitcoin tedy rozhodně není mrtvý. A jestli ano, tak dojde jen k dalšímu znovuzrození.

 

Ruská asociace Crypto pomáhá

 

  Ruská asociace Cryptoindustry and Blockchain ( RACIB ) spustila centrum pomoci, které podporuje krypto nadšence, kteří se stali obětmi podvodníků nebo bezohledných společností. 

  Podle informací Bitnovosti, asociace také plánuje aktivní spolupráci s ruskými orgány, činnými v trestním řízení a Interpolem, při vyšetřování takových případů. informoval.

  Podle nedávno zveřejněných údajů se počet počítačových trestných činů, souvisejících s digitálními aktivy, v prvním čtvrtletí roku 2018 v Rusku zvýšil o 32 procent.

  Projekt RACIB, první soukromá agentura pro šetření kryptoměnových výdajů, poskytne řadu služeb pro kryptoobchodní klienty, včetně pomoci při hledání ukradených finančních prostředků a při vyhodnocování nových investičních příležitostí v krypto prostoru.

 

Snižování rizik technologií

 

  Summit vůdců skupiny G20 v Buenos Aires v Argentině skončil včera společným prohlášením o spravedlivém a udržitelném rozvoji, které přijaly hlavy států. 

  Toto prohlášení potvrzuje, že otevřený finanční systém má zásadní význam pro podporu hospodářského růstu, ale také požaduje, aby mezinárodní normy upravovaly nové technologie, jako je kryptoměna.

  “Budeme i nadále monitorovat a v případě potřeby řešit vznikající rizika a slabiny ve finančním systému a prostřednictvím pokračující regulační a dozorové spolupráce řeší fragmentaci. Těšíme se na další pokrok v dosahování odolného nebankovního finančního zprostředkování,” prohlásili vůdci skupiny G20.

  “Zvýšíme úsilí, abychom zajistili, že potenciální přínosy technologií ve finančním sektoru budou realizovány, přičemž rizika budou zmírněna.  Budeme regulovat krypto prostředky pro boj proti praní špinavých peněz a boj proti financování terorismu v souladu s normami FATF [Financial Action Task Force] a podle potřeby budeme zvažovat další reakce.”

  G20 je mezinárodní fórum pro vládní úředníky a centrální bankéře z 20 největších ekonomik na světě. Jeho členové představují 85 procent světové ekonomické produkce, 66 procent světové populace a 75 procent mezinárodního obchodu.

 

Envion skončil

 

Švýcarský startup Envion byl na základě nařízení soudu v kantonu Zug poslán do likvidace.

Envion založili Michael Luckow a Matthias Woestmann. Jejich cílem bylo vytvořit mobilní těžební jednotky, které by bylo možné jednoduše přestěhovat do blízkosti zdrojů energie, kde by pak těžily kryptoměny. Nápad to byl zajímavý, jenže…

Prostřednictvím ICO společnost získala přibližně 100 milionů dolarů, avšak k realizaci projektu nedošlo. Spolupráce zakladatelů se změnila na vzájemný boj, když se začali opakovaně obracet na soud a obviňovat z podvodů, nedodržení koncepce a dalších činů.

Woestmann, který rezignoval na pozici předsedy představenstva uvedl, že Luckow se snažil produkovat více tokenů, než bylo dohodnuto a tím si chtěl zařídit vyšší podíl.

Luckow, který se údajně pokoušel Envion zachránit, uváděl, že se Woestmann vždy snažil společnost dostat do likvidace.

Přibližně 100 milionů dolarů získala společnost od více 30 000 investorů a cena jednoho tokenu činila v té době až jeden dolar. Nyní se pohybuje okolo 0,05 dolaru.

Oba spoluzakladatelé jsou nyní vyšetřováni regulačními orgány ve Švýcarsku a Německu. A prozatím nebylo zveřejněno upřesnění toho, jak mají postupovat investoři v případě reklamačního řízení.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account