Spolupracovník Satoshi Nakamota: „Bitcoin je úspěch jako uchovatel hodnoty“

Bitcoinový průkopník Jeff Garzik uvedl, že ačkoli se z přední kryptoměny nestal platební prostředek, jak si zprvu představoval, je to stále „nepochybně úspěch“ jako uchovatel hodnoty, uvedl pro agenturu Bloomberg.

 

Poté, co bitcoin oslavil 10. výročí, Jeff Garzik – údajně „třetí největší přispěvatel“ bitcoinového kódu a jeden z klíčových spolupracovníků tvůrce bitcoinu Satoshi Nakamota, řekl:

„Nevyvinul se směrem k vysokým objemům plateb, což je něco, o čem jsme přemýšleli v nejranějších dnech – aby obchodníci přijali bitcoin. Ale pokud jde o uchování hodnoty, je to nepochybně úspěch.“

Bloomberg citoval nedávnou studii firmy Chainalysis, že návrhy na používání bitcoinu jako soukromých peněz v oblasti obchodu jsou na ústupu, i když jeho popularita jako aktivum – jako „digitální zlato“ – má značnou sílu mezi investory.

„Bitcoin je organismus, je to něco, co se vyvíjí,“ uvedl Garzik, který není nikterak šokován výkyvy kryptoměn. Poté poznamenal: „Jako otec rád sleduji, jak moje děti vyrůstají, dokonce jak dělají chyby nebo dospívají tak, jak bych nečekal.“

Jak Bloomberg nastínil, Garzik začal psát softwarový kód pro bitcoin už v červenci 2010, poté, co četl blogový příspěvek o dosud začínajícím projektu. V té době pracoval „dálkově pro open-source elektrárnu Red Hat Inc. z auta, zaparkovaného na prázdném pozemku v Raleigh v Severní Karolíně“.

V začátcích bitcoinu Garzik, jemuž je nyní 44 let, údajně soukromě korespondoval s Nakamotem prostřednictvím e-mailů a přes fórum Bitcointalk, ještě předtím, než se stal Nakamoto mýtem, a náhle zmizel v roce 2011.

V komentáři k různým hypotézám o totožnosti tvůrce Garzik řekl:

„Moje osobní teorie je, že [Satoshi Nakamoto] je Floridian Dave Kleiman. Odpovídá to jeho kódovacímu stylu, tento gentleman se učil sám. A kodér bitcoinu  byl někdo, kdo byl velmi, velmi chytrý, ale nebyl to klasicky vyškolený softwarový inženýr.“

Garzik pokračoval v kódování projektu Bitcoin až do roku 2016, nyní řídí procesor kryptoměnových plateb Bitpay, těžařskou technologickou firmu Bitfury a nadaci Linux. Také je spoluzakladatelem nové blockchainové firmy Bloq Inc.

Zdroj: cointelegraph.com

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account