Rusko plánuje zavést ropou krytou kryptoměnu

 

  Ruský prezident Vladimír Putin se na margo kryptoměn už dříve vyjádřil, že představují vážné riziko. Aktuálně však pověřil úřady, aby začaly pracovat na specifickém regulačním rámci, který by jasně definoval nakládání a obchodování s kryptoaktivy. 

  Rusko v rámci zavedení jasných pravidel, týkajících se digitálních aktiv, plánuje vydat i vlastní kryptoměnu krytou ropou.

  Vladimír Putin vydal nařízení, kterým stanovil 1. červenec 2019 jako nejzazší termín, kdy mají „federální zákony zaměřené na rozvoj digitální ekonomiky“ vstoupit v platnost. Cílem je digitalizovat ruské hospodářství, zregulovat otázky týkající se kryptoměn a do digitální podoby přenést i více finančních zdrojů.

Rozporuplné názory na Bitcoin

  Postoj Ruska ke kryptoměnách byl však dlouhou dobu nejednoznačný.  Začátkem roku 2018 Vladimír Putin vydal pokyny k obchodování s kryptoaktivy jako Bitcoin a Ethereum, zavedl regulaci ICO, ale již v říjnu téhož roku charakterizoval kryptoměny jako:

  „Možnost pro praní finančních prostředků získaných z trestné činnosti, daňové úniky i financování terorismu a šíření podvodných systémů. Viděli jsme, jak se Bitcoin za krátký čas přetransformoval z platební jednotky na aktivum (majetek). Toto je definice pyramidy.“

  Názory v řadách nejvyšších ruských představitelů se však zásadně liší. Naproti Putinovým rozporuplným vyjádřením Aleksey Moiseev (zástupce ministra financí) během ekonomického summitu Gaidar Forum, který se konal minulý měsíc, uvedl:

  „V minulosti jsem naznačoval, že by v případě Bitcoinu mohlo jít o jakousi finanční pyramidu. Za tento názor jsem byl často kritizován, ale teď už vím, že tato kryptoměna se nevyznačuje žádnými znaky finančního podvodu.“

Zdroj: https://kryptoportal.cz

 

Obchodní páry přicházejí do GBX-DAX

 

 Gibraltar Blockchain Exchange (GBX) oznámila, že počínaje 13. březnem budou uživatelé pojištěné a regulované společnosti Digital Asset Exchange (DAX) mít k dispozici páry obchodování s fiky s hotcoin cash (BCH ). Nové dvojice obchodů s hotcoin cash fiat budou zahrnovat BCH / USD, BCH / GBP a BCH / EUR, stejně jako obchodní páry s BTC a ETH.

 Nick Cowan, generální ředitel společnosti GBX, vysvětlil, že “masové osvojení je něco, o co se každý, kdo se zabývá digitálními aktivy, snaží. Přinášení většího počtu bodů na trhu s digitálními aktivy, které by umožnilo zvýšit plynulost a přístup na trh. S GBX, který nabízí regulovaný a pojištěný prostor, vytváříme lepší uživatelskou zkušenost pro ty, kteří hledají důvěryhodné prostředí, v němž bude fungovat.”

Podpora rostoucího místního digitálního ekosystému

 Společnost GBX je dceřinou společností Gibraltarské burzy (GSX), která je regulována EU, a je také regulována jako poskytovatel technologií distribuovaných knih Gibraltarskou komisí pro finanční služby (GFSC). Její výměna digitálních aktiv je založena na osvědčených postupech institucí a dobré správě věcí veřejných, která vychází ze zkušeností mateřské společnosti. Vychází z přísných ověřovacích požadavků a slibuje, že vytvoří profesionální a bezpečné obchodní prostředí.

 

V ČR je vyvíjena platforma Cinnamon

 

 Tvůrci videí budou moct v budoucnu zpeněžit svůj obsah přelomovým způsobem, který využívá kryptoměnu XRP.

 Současné video platformy, jako YouTube, většinou mají obchodní model založený na reklamě. Ta ale může být pro uživatele nepříjemná, zatímco pro tvůrce obsahu představuje nejistý výdělek, který není vždy přímo úměrný popularitě jejich videí.

 Alternativu se jim chystá nabídnout platforma Cinnamon, která je přímo založená na Coilu. Ten využívá protokol Interledger a kryptoměnu XRP pro platby tvůrcům digitálního obsahu v reálném čase.

 Coil v současnosti funguje na bázi předplatného, kdy konzument digitální obsahu platí měsíčně fixní částku 5 dolarů, a když navštíví web, jenž je monetizován v rámci Coilu, tvůrce je v reálném čase placen podle toho, kolik obsahu návštěvník zhlédne. Coil využívá i A1Finance.cz.

 Cinnamon bude fungovat na tomto principu, předplatitelům Coilu umožní zhlédnout videa, přičemž tvůrci videií budou placeni v reálném čase podle toho, jak dlouho budou uživatelé jejich díla sledovat. Cinnamon chce oslovit nejen tvůrce, kteří obvykle publikují na serverech jako je YouTube, ale také filmaře, kteří nedosáhnou na smlouvy s velkými společnostmi, jako je Netflix, informoval o tom XRP Observer.

 Cinnamon založil Róbert Tarabčák, který je původem ze Slovenska, ale žije a pracuje v Praze. Na Cinnamonu v současnosti pracuje čtyřčlenný tým.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account