Technologie DLT může pomoci regulátorům trhu, říká J. Christopher Giancarlo, předseda americké CFTC (Komise pro obchodování s komoditními futures).

 

Pokrok v oblasti finanční technologie tak může být užitečný pro zlepšení regulace trhů s deriváty. Giancarlo to uvedl 7. listopadu ve svém projevu na konferenci na Georgetown University. Zdůraznil technologii DLT a jak by jí mohlo být využito k automatizaci konkrétních regulačních procesů, které popsal jako „kvantitativní regulaci.“ Tato automatizace by pak umožnila regulátorům dohlížet na trhy efektivněji a s nižšími náklady.

 

 Cena bitcoinu by mohla v roce 2019 dosáhnout 20 tisíc dolarů či více. To je nová býčí predikce Michaela Novogratze, miliardářského ředitele kryptofondu Galaxy Digital, kterou 5. listopadu uvedl v rozhovoru pro britské Financial News. Novogratz také předpovídá, že bitcoin ukončí letošní rok s cenou okolo 8900 dolarů. Dále řekl, že v příštím roce by se podmínky měly znatelně změnit, jelikož FOMO (strach z ušlého zisku či promarněné příležitosti) institucionálních investorů způsobí nárůst cen. Spěch institucí investovat by měl vytáhnout cenu bitcoinu na deset tisíc dolarů do konce prvního čtvrtletí a odtud bude pokračovat k překročení historického maxima z prosince 2017 a směřovat k dvaceti tisícům dolarů nebo výš.

 

 Hongkongská kryptoburza BTCC zavírá po čtyřech letech fungování svůj těžební pool BTCC Pool Limited.

Jako důvod uvedla „úpravy podnikání“ a 6. listopadu oznámila, že všechny těžební servery vypne 15. listopadu a činnost ukončí od 30. listopadu na dobu neurčitou. Pool byl spuštěn v roce 2014 jako jedna z několika činností společnosti BTCC, které dále zahrnují kryptopeněženku Mobi a burzu obchodující pár bitcoin-americký dolar. Kryptoburza společnosti BTCC byla dříve známa pod názvem BTC China a byla jednou z nejdéle fungujících a patřila dokonce do top trojky obchodních platforem v zemi předtím, než regulátoři kryptoobchody v září roku 2017 zakázali.

zdroj Kryptomonitor.cz

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account