Spoluzakladatel Apple Steve Wozniak deklaroval, že “jsme viděli masivní tvorbu hodnoty”. Komentář prohlásil 26.2. 2019, když byl dotázán na potenciál Bitcoinu (BTC) v interview s informační agenturou Bloomberg.

Když se Bloomberg zeptal Wozniaka, jestli stále předpokládá Bitcoin v budoucnu jako světovou měnu – myšlenka, kterou sdílel se světem v červnu minulého roku, tedy před masivním propadem cen kryptoměn – odpověděl následovně:

“Nejsem si jistý, jestli jsme viděli masivní propad hodnoty. Myslím, že jsme viděli masivní tvorbu hodnoty.”

Spoluzakladatel gigantu Apple následně argumentoval, že ve většině případů hraje při propadech ceny svojí hru i psychologie. Psychologie mas následně určuje cenu. Wozniak nicméně vyzdvihl, že nemá zájem o Bitcoin jako investor. Avšak přiznal, že s Bitcoinem experimentoval. A to formou použití kryptoměny jako možnosti platby.

Wozniak také dodal, že prodal všechny svoje Bitcoiny “když byla cena vysoko”. Tím prakticky zopakoval to, co řekl v minulém lednu:

“Nechci být jeden z těch, co sledují cenu Bitcoinu. Tak jsem prodal.”

Wozniak přiznal také, že nikdy neinvestoval do žádných akcií a ani nepoužíval aplikaci Apple Stock.

V říjnu minulého roku Steve Wozniak oznámil, že se stal spoluzakladatelem fondu zabývajícího se kryptoměnami EQUI Global.

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey

Mezi další opatrné býky z amerických gigantů se počítá i zakladatel Twitteru Jack Dorsey. Ten nedávno deklaroval, že stále věří v Bitcoin. Král kryptoměn se podle něho má stát hlavní měnou celého internetu. Neodpustil si ani komentář, že Bitcoin je nejlepší věcí, kterou může internet nabídnout.

Dorsey se o kryptoměny zajímá také aktivně. Je zakladatel mobilní platební brány, která umožňuje svým uživatelům obchodovat Bitcoin – Square. Dorsey v rozhovoru, o kterém jsme psali zde deklaroval, že Bitcoin je jediná kryptoměna, která bude na platfromě k dispozici.

Z hlediska ceny zažívá Bitcoin zajímavé dny. Poté, co se mu podařilo 23. února překonat psychologickou hranici 4000 dolarů se mu nepodařilo 24. února svoji hodnotu udržet a z 4198 amerických dolarů se propadl na 3800 dolarů. V době psaní článku se obchoduje stále kolem zmíněných 3800.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account