Proč se kryptoměny dále propadají?

 

  Ceny kryptoměn vůči dolaru v tomto roce výrazně oslabily. Jen během listopadu bitcoin oslabil o téměř 40 procent. Co je důvodem tak silného propadu v sektoru kryptoměn?

  Nejznámější virtuální měna bitcoin zažívá těžké období. Za poslední rok oslabil vůči dolaru o 80 procent a nedaří se ani ostatním kryptoměnám. Až do 14. listopadu se bitcoin obchodoval okolo hranice 6 tisíc dolarů, následně se propadl až pod 4 tisíce dolarů (90 tisíc korun).

  Zakladatelé německého portálu o kryptoměnách Coincierge Patrik a Andre Eberleovi tvrdí, že za masivním propadem ceny bitcoinu je zejména „kryptoválka“ mezi různými členy komunity okolo měny Bitcoin Cash. K roztržce došlo 15. listopadu, kdy jeden z táborů komunity nesouhlasil se změnami, které měly být součástí aktualizace měny. A digitální měna se rozdělila na dvě. Spor se týkal technických detailů měny.

  Takzvaný tábor ABC podpořili lidé jako bitcoinový investor Roger Ver, zakladatel společnosti Bitmain Jihan Wu a programátor John McAfee. Ti zastávají stanovisko, že se má Bitcoin Cash měnit postupnými kroky, aby nedošlo k narušení bezpečnosti měny. Podporovali to, že velikost bloku v rámci měny zůstane zachován.

  Druhý tábor SV, který podporuje například Craig Wright, jenž se prohlašuje za zakladatele bitcoinu Satošiho Nakamota, chtěl, aby se velikost bloku zvýšila z 32 MB na 128 MB. Tím by Bitcoin Cash držel krok s trendem ostatních měn. Eberleové tvrdí, že stačilo, aby znesvářené týmy spolupracovaly na dalším směřování měny. K tomu ale nedošlo.

  Spory se pak přenesly do celé komunity kryptoměn. Analytici varovali před investicemi do virtuálních měn a to způsobilo globální výprodeje digitálních měn, zejména propad kurzu měny Bitcoin Cash. Tábor SV se odštěpil a založil měnu Bitcoin SV. Předpokládá se také, že oba tábory prodaly větší množství bitcoinů, což vedlo také k oslabení kurzu vůči dolaru.

Hrozí nezájem o kryptoměny

  Firma pro kybernetickou bezpečnost Kaspersky Lab pro rok 2019 odhaduje, že v příštím roce zájem o kryptoměny a také technologii blockchain opadne. „Mnohé firmy a průmyslová odvětví totiž došly k závěru, že blockchain má daleko užší rozsah aplikovatelnosti, než se původně zdálo. Rok 2019 se tak snadno může stát bodem zlomu, kdy se lidé přestanou dále snažit blockchain rozvíjet a přizpůsobovat,“uvedla společnost.

  Mnoho obchodníků přestane mít o platby v kryptoměnách zájem, protože musí platit vysoké poplatky. Cena kryptoměn podle analytiků Kaspersky Lab v roce 2019 příliš neporoste, protože i počet zájemců o digitální měny je omezený.

 

Úprava těžebního algoritmu

 Bitcoin v pondělí prodělal úpravu složitosti těžebního algoritmu. Tato úprava byla druhá největší v historii této kryptoměny. Čínský těžební fond BTC.com hlásí zjednodušení algoritmu o zhruba 15 %.

 Za normálních okolností se Bitcoin automaticky udržuje v chodu zjednodušením algoritmu každé dva týdny. Cílem této údržby je udržení desetiminutových bloků. Tento týden zažil Bitcoin druhou údržbu za kalendářní měsíc.

 Největší pokles v obtížnosti zažila tato kryptoměna 31. října 2011. Tehdy se obtížnost snížila o 18 procent. Říjen 2011 drží i třetí příčku, tedy pokles o 13 procent z původní hodnoty.

 Poslední údržbě těžební obtížnosti předcházel masivní pokles cen na celém trhu. Bitcoin ztratil oproti 14. listopadu třetinu své původní hodnoty. Finanční experti dávají pokles na vrub tlaku ze strany regulátorů, kontroverzní válce na poli BCH a v neposlední řadě také příšernému stavu na globálních trzích.

 Pokles složitosti algoritmu, panika na trhu kryptoměn a znehodnocování kryptoměn nutí těžaře stáhnout se. V září ředitel těžebního fondu F2Pool Shixing Mao odhalil data za profitabilitou těžení kryptoměn.

 Ve své zprávě ukázal, že zařízení Antminer T9 od společnosti Bitmain jsou na momentální ceně až o tisíc dolarů pod hranicí své profitability. Zařizení Antminer S7 od stejné společnosti se dostalo pod hranici profitability už na 11 tisících. Bitcoin bojuje o 4 000 amerických dolarů.

 Později v listopadu, týden po masivním poklesu cen kryptoměn, když se Bitcoin pohyboval kolem 4 300 amerických dolarů, začali čínští giganti na poli těžby kryptoměn prodávat své těžební zařízení. Podle zprávy F2Pool se zbavují hlavně zastaralých zařízení, které se už vůbec nevyplatí je udržovat, za zlomek původní ceny

 Přes víkend zaznamenal Bitcoin krátký běh v zeleném. Nicméně medvědi zaútočili a vrátili Bitcoin zpátky až pod 4 000 amerických dolarů. Na této hodnotě se Bitcoin nyní drží a nic nenasvědčuje velkým pohybům.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account