Výprodej kryptoměn zatím neustává

 

   Je za námi třetí adventní neděle a cena většiny kryptoměn se i nadále propadá. Celková tržní kapitalizace momentálně zápasí o udržení se na hranici 100 miliard dolarů.

   Kvůli poklesu většiny měn vidíme posun kryptoměny tether (USDT), která se minulý týden na chvíli ocitla na čtvrtém místě v žebříčku nejvyšších kryptoměn. Samotný Tether sice zafixoval svoji cenu opět na úrovni 1 $, každopádně stále se kolem něj točí celá řada nejasností.

   Minulý týden se jako jedné z mála kryptoměn dařilo platformě Waves, která dokázala zhodnotit o téměř 50% a momentálně (noc z neděle na pondělí) se prodává okolo ceny 2,45 dolaru.

Top kryptoměny

  • Bitcoin: Největší kryptoměna bitcoin pokračuje i nadále v sestupné tendenci. Zatímco přesně o rok zpět jsme v těchto dnech slýchávali o nejnovějších cenových maximech Bitcoinu, letošní prosincové týdny dokazují pravý opak. Cena Bitcoinu klesla z 3 600 na 3 250 dolarů.
  • Ethereum: Další ztrátu na hodnotě zaznamenala i kryptoměna, která se primárně zaměřuje na chytré kontrakty a slouží jako platforma pro decentralizované aplikace. Řeč je pochopitelně o Ethereu, jehož cena v minulém týdnu klesla z 95 na 85 dolarů.
  • Litecoin: Alternativa pro Bitcoin, které se přezdívá „digitální stříbro,“ nakonec vyvázla za minulý týden bez úhony. Litecoin se na počátku minulého týdne prodával okolo 26 $ a za přesně takovou cenu si jej pořídíte i dnes.

 

Na profilu P2P, patřící uživateli Satoshi Nakamotovi, se objevil příspěvek

Na účtu, který byl jednou spojen s tvůrcem bitcoinu (Satoshi Nakamoto) na globální síti P2P Foundation, byla na konci listopadu zveřejněna aktualizace, sestávající z jediného slova – „nour“.

Zatímco účet je vázán na starou e-mailovou adresu Satoshi Nakamota (satoshin@gmx.com) – stejná adresa, která údajně nahrála jeden z prvních dokumentů bitcoinu na P2P v roce 2009 – stejný e-mail byl údajně hacknutý v listopadu 2014, čtyři roky poté, co Nakamoto ukončil sledovatelnou online aktivitu na konci roku 2010.

V aktualizaci, která se objevila na konci srpna, je uvedeno pouze jedno slovo v uvozovkách: „nour“, které není snadné dešifrovat.

Na Google lze na urbandictionary.com najít definici tohoto slova: „Nejvíce milující a nejlaskavější, nejstarostlivější osoba, se kterou se kdy setkáte. Extrémně chytrá, zábavná a citlivá. Trochu ztracená, stále zjišťující, co v životě chce, a jak toho docílit. Tvrdohlavá osoba, která není ochotná nechat si poradit od druhých. Když se usměje, zapomenete na všechny problémy, když vás obejme, dá vám to jistotu, kterou jste nikdy dosud necítili, a už nikdy nebudete.“

Další možností je, že „nour“ je transliterace arabského „نور“ pro „světlo“, což také znamená „světlo“ nebo „oheň“ ve starověké hebrejštině (נור, „nour“) a aramejštině („noura“) – tj. použito v textu „Haggadah“, který ustanovuje řádu rituálu pro židovský pesach, židovské velikonoce.

Vedle těchto šifrovaných čtyř písmen se účet také spřátelil s uživatelem pod jménem Wagner Tamanaha, jehož profil naznačuje, že je v Brazílii, v São Paulo. Tamanaha přiznal „spřátelení“, tweetoval v portugalštině:  „Vypadá to, že se znovu objevil Satoshi, a já jsem vyšetřován :-)“.

Veřejně sdílené příspěvky na Facebooku naznačují, že Tamanaha je v současné době aktivní v brazilské blockchainové a kryptoměnové komunitě, a jeho blogspot profil obsahuje příspěvek, nazvaný „Sociální sítě s kryptoměnovým médiem Steemit, spojující se v blockchainové revoluci“, datovaný v listopadu 2016.

Nakamotovo náhlé zmizení na konci roku 2010 dalo vznik legendě, téměř tak slavné, jakou je kryptoměna, kterou on či ona vynalezl 31. října 2008, kdy vydal oficiální zprávu o bitcoinu.

Švýcarsko uvolní zákony

 

  Švýcarská vláda oficiální oznámila nový legislativní přístup k blockchainové regulaci. Dokument uznává, že tato technologie je jedním z nejdůležitějších novinek, v oblasti finančního sektoru, při stimulaci ekonomiky země.

  Podle zprávy se Švýcarská federální rada zaměřuje především na “zajištění integrity a pověsti Švýcarska jako finančního centra” a na lepší umístění země, aby “využila příležitosti nabízené digitalizací”.

  Plán vlády je vytvořit co nejlepší právní rámec, aby se země mohla i nadále vyvíjet jako přední a udržitelná destinace pro fintech, blockchain a inovační společnosti v řadě oblastí.

  Přestože zpráva diskutuje o riziku, že se kryptoměny používají k nezákonným účelům, jako je financování terorismu, zachovává pozitivní postoj k této technologii a konstatuje, že zákony země by měly být změněny. Spolková rada také objasnila, že chce, aby decentralizované finanční transakce měly místo v právním řádu.

  Zpráva federální rady Švýcarska uvádí několik změn zákonů země, ale vysvětluje, že neexistují žádné záměry okamžitě změnit zákony týkající se finančního nebo pojišťovacího průmyslu, neboť se domnívá, že blockchainová technologie je stále “v plenkách”, pokud jde o tato odvětví.

V Mexiku založilo několik firem první blockchainovou asociaci


V Mexiku byla založena první blockchainová asociace, oznámili zakládající členové, včetně takových hráčů, jako je blockchainová softwarová společnost ConsenSys.

Blockchainovou asociaci v Mexiku založily společnosti Bitso, Volabit, BIVA, GBM, Lvna Capital, ConsenSys a Exponent Capital. Cílem organizace je vzdělávat občany v zavádění technologie a potenciálních aplikací.

Asociace údajně plánuje vyvinout standardy a postupy předtím, než se technologie stane hlavním proudem. Felipe Vallejo, dočasný prezident této asociace, uvedl, že „technologie [blockchain] má za cíl vytvořit transparentnější, bezpečnější a efektivnější postupy“.

Sdružení je údajně otevřeno pro nové členy. Ředitelka společnosti BIVA uvedla: „Chceme vytvořit prostor pro diskusi a veřejnou politiku. Chceme, aby každý mohl uvést své nápady.“

Hlavní představitelé kryptoměnového a blockchainového průmyslu založili různá sdružení, aby usnadnili přijetí technologií a spolupráci s regulačními orgány ohledně vypracování komplexních norem. Na konci listopadu deset finančních a technologických firem vytvořilo Asociaci pro trhy s digitálními aktivy, jejímž cílem je vytvořit „kodex chování“ pro sektor kryptoměn.

V září skupina amerických blockchainových a kryptoměnových společností, včetně kryptoměnové burzy Coinbase, oznámila založení blockchainové asociace se sídlem ve Washingtonu, D.C.

V září centrální Mexická banka (Banxico) oznámila, že všechny kryptoměnové burzy a banky, poskytující kryptoměnové služby v Mexiku, budou povinny získat povolení od banky. K získání povolení je třeba poskytnout podrobný obchodní plán s úplným popisem operací, provizí, které hodlají účtovat, a mechanismem, který budou používat k ověření totožnosti zákazníků.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account