Gigant těžící kryptoměny a hlavně Bitcoin (BTC) utrpěl ztráty přes 500 milionů amerických dolarů v Q3 minulého roku. Se zprávou jako první přišel web CoinDesk 19. února 2019, který citoval dokument společnosti.

Bitmain se právě pokouší vypustit do světa první veřejnou nabídku (IPO), v českém prostředí se jednoduše hovoří o první veřejné nabídce akcií. O vstup na burzu se má Bitmain pokusit na Hong Kong Stock Exchange (HKEx). Proto Bitmain musel do světa vypustit zprávu o svém hospodaření.

Ve zprávě stojí, že Bitmain za rok 2018 (kromě čtvrtého kvartálu) vydělal 3 miliardy amerických dolarů s profitem 500 milionů dolarů. To je v rozporu s předešlými čísly za první pololetí roku, za který měl být prodit 1 miliarda.

Pokud je informace správná, znamenalo by to, že Q3 stál Bitmain 500 milionů ve ztrátách. Tím by se potvrdila obecně uznávaná teorie, že pobyt medvěda doslova roztrhal na kusy všechny operující v těžícím sektoru.

Bitmain IPO by ale mohlo celou situaci ještě zachránit. Společnost by tak získala možnost nabít tolik potřebné peníze k dalšímu fungování a dominanci na trhu. Nicméně firma se potkává s obtížemi, protože nechci příliš informovat o svých výdělcích.

HKEx zvýšila pochybnosti v prosinci, když se roznesla zpráva o tom, že směnárna nehodlá povolit obchod žádné společnosti zaměřené a propojené s kryptoměnami, vzhledem k volatilitě celého trhu.

Bitmain se obecně potýká s mnohými překážkami. V psoledním čtvrtletí minulého roku propustil polovinu svých zaměstnanců. Navíc po debaklu s kryptoměnou Bitcoin Cash byl z pozice předsedy sesazen Jihan Wu. Zde problémy s BCH nekončí. Celá větev orientovaná na vývoj a údržbu této kryptoměny byla zrušena.

Hodnota samotného Bitcoinu a jiných kryptoměn mezitím zažívá již dva dny zajímavý růst. Ten je nejspíš zapříčiněn obnovenými jednáními mezi Čínou a Spojenými státy Americkými. Bitcoin se vyšplhal z 3600 amerických dolarů na 3975 amerických dolarů v době psaní článku. Stejně tak ostatní kryptoměny si užívají uvolnění na trhu. Například Ethereum vystoupalo o 20 % na 147 amerických dolarů.

0 komentářů

Napište svůj názor nebo dotaz.

©2019 Mike crypto group - první crypto komunitní web v ČR/SK

Vyplňte údaje a přihlašte se

nebo    

Forgot your details?

Create Account